Ludi El Clasico

Barca slavila usred Madrida: Hat-trick Messija, crveni Ramosa i tri penala!

Barcelona je u nevjerojatno dramatičnoj utakmici pobijedila Real sa 4:3 u Madridu…

Barcelona je na stadionu Santiago Bernabeu pobijedila domaći Real Madrid s 4-3 u izvanrednom ''el clasicu'', u sklopu 29. kola Primere o kojem će se sigurno pričati još dugo. Kako zbog uistinu fantastične utakmice, tako i zbog nekih kontroverznih sudačkih odluka.

Teorija zavjere gnjevnog Cristiana Ronalda: Žestoko udario po sucima!

Trener Barcelone o utrci za naslov nakon trijumfa u Madridu

Evo kako je Marcelo prokomentirao suđenje u 'el clasicu'

Pogledajte kako je zvijezda Barce opasno razljutila Madrižane!

Vatreno je bilo u velikom derbiju od samog početka. Barcelona je povela već u 7. minuti, kada je Lionel Messi izvrsno proigrao Andresa Iniestu, koji je iskosa s lijeve strane lijevom nogom zakucao loptu pod gredu Diega Lopeza.

Real Madrid 3 vs 4 Barcelona - all goals by nike7sports

U 13.minuti je Angel di Maria, koji je odigrao fenomenalno prvo poluvrijeme, odlično s lijeve strane uposlio Karima Benzemu koji je upropastio veliku šansu.

Barca povela preko Iniesta, Benzema preokrenuo

No, francuski reprezentativni napadač se iskupio malo kasnije dvama golovima. Prije toga je Messi u 15. minuti promašio česti zicer, kada je bio sam ispred Lopeza, ali je pucao nisko pored gola. Imao je i Neymar jednu dobru šansu, ali je nije iskoristio.

U 20. minuti je Benzema poentirao glavom za izjednačenje nakon izvrsnog centaršuta Di Marije s lijeve strane. Po istom scenariju su ''kraljevi'' poveli 2-1 samo četiri minute kasnije. Opet je s lijeve strane ubacio Di Maria, a Benzema je odlično primio i primirio loptu, a onda je desnom nogom zakucao u Valdesov kut za vodstvo 2-1.

All Goals - Real Madrid 3-4 Barcelona - 23.03... by yooong

Ubrzo nakon toga dogodila se i treća vrlo slična akcija, kao da obrambeni igrači Barcelone nisu već uspjeli naučiti lekciju. Di Maria ubacuje s krila, a Benzema solidno puca, ali je Pique s gol-crte izbacio loptu i očistio opasnost.

Messi prestigao Di Stefana

Barcelona je poravnala na 2-2 u 42. minuti. Lionel Messi je prihvatio loptu u jednoj gužvi, te je nisko neobranjivo poslao u kut. Tom prilikom je zabio 19. gol u ogledima svog kluba i Real Madrida u 27. ''el clasicu'' u kojem je zaigrao i oborio rekord svog sunarodnjaka Alfreda Di Stefana, koji je između 1953. i 1964. godine u 30 derbija u dresu Real Madrida postigao 18 pogodaka. Kasnije će Messi zabiti još dva gola, oba iz penala, za pobjedu svoje momčadi. Ali, idemo redom.

Sudac pogriješio kod penala Reala

Cristiano Ronaldo, koji se u prvom poluvremenu nije baš istaknuo, iznudio je i realizirao penal za svoju momčad u 55. minuti. Pogriješio je sudac Alberto Undiano, koji je vodio i prvi ovosezonski ligaški ogled ova dva kluba u kojem je Barcelona kao domaćin pobijedila s 2-1. Naime, Dani Alves je faulirao Ronalda izvan kaznenog prostora, ali je sudac pokazao na bijelu točku, a Ronaldo je bio hladnokrvan i pogodio za 3-2.

Crveni karton za Ramosa

Lionel Messi nakon toga je svojim potezima preokrenuo utakmicu i osigurao Barceloni vrlo važnu pobjedu u utrci za naslov prvaka. Fantastično je Messi proigrao u prostor Neymara kojeg je domaći kapetan Sergio Ramos nepropisno zaustavio u kaznenom prostoru. Sudac je Ramosu pokazao crveni karton, a Messi je bio neumoljiv iz kaznenog udarca za 3-3 u 65. minuti.

Dvojbeni penal za Barcelonu

U 84. minuti je argentinski velemajstor bio vrlo miran i hladnokrvan iz još jednog kaznenog udarca za goste, koji je najblaže rečeno bio vrlo dvojben, a dosuđen je zbog navodnog prekršaja Alonsa nad Iniestom, iako je dojam da prekršaja nije bilo. Messi je tako utakmicu zaključio s hat-trickom, a Real Madrid do kraja utakmice s igračem manje nije uspio ozbiljnije zaprijetiti kako bi spasio barem jedan bod. Argentinac je prvi Barcelonin igrač s postignutim hat-trickom na Santiago Bernabeuu.

Fc Barcelona 4-3 Real Madrid|El Clasico!!! |HD... by gronextv

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je u Real Madridu do 85. minuta, kada ga je zamijenio Isco. Nakon pobjede Barcelone nas očekuje maksimalno uzbudljiva završnica španjolskog prvenstva. Real Madrid i Atletico Madrid imaju po 70 bodova, a Barcelona na trećem mjestu samo jedan bod manje… (TS)

Primera, 29. kolo:

Osasuna - Sevilla 1-2 (Acuna 94 / Sampeiro 27, Bacca 45-11m)

Betid – Atletico 0-2 (Gabi 58, Diego Costa 64)

Valencia – Villarreal 2-1 (Javi Fuego 35, 44 / Dos Santos 83)

Real Madrid – Barcelona 3-4 (Benzema 20, 24, Ronaldo 55 – 11m / Iniesta 7, Messi 42, 65 – 11 m, 84 – 11 m)

Tijek utakmice: Real Madrid - Barcelona 3:4

84' GOOOOOL!!! Messi je iz penala zabio za 4:3! Hat-trick Argentinca.

83' Penal za Barcelonu, Xabi Alonso je srušio Iniestu.

78' Alexis je ušao umjesto Fabregasa.

74' Dani Alves pogodio vratnicu.

65' Varane je ušao umjesto Benzeme.

63' GOOOOL!!! Messi je iz penala izjednačio na 3:3.

63' Penal za Barcelonu. Sergio Ramos je srušio Neymara. Ramos je isključen.

54' GOOOOL!!! Real je poveo iz penela. Strijelac je Ronaldo. Dani Alves je srušio Ronalda, ali čini se da je kontakt bio izvan šesnaesterca. Undiano Mallenco ipak je pokazao na bijelu točku. Bit će vike nakon utakmice.

53' Velika šansa za Benezemu, ali brani Valdes. Bilo je zaleđe, ali sudac nije svirao.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

42' GOOOOL!!! Messi je izjednačio na 2:2 nakon sjajne akcije u kojoj su sudjelovali Messi, Fabregas i asistent Neymar. Nakon gola izbila je gužva pred vratima Reala, opet je u glavnoj ulozi bio Pepe. Na kraju su požutili Pepe i Fabregas. Messi je postao najbolji strijelac u "el clasicima", prestigao je Di Stefana i sada ima na kontu 19 golova, jedan više od velikog sunarodnjaka.

27' Nova šansa za Benzemu, netko od Barcinih igrača čisti s crte gola.

24' GOOOOOL!!! Real vodi 2:1, opet Benzema. Marcelo je centrirao s lijeve strane, Benzema je sjajno primio loptu bedrom na vrhu peterca i iz prve oštro pucao. Valdes nije imao šansu.

20' GOOOL!!! Real je izjednačio, Benzema je strijelac. Di Mario je centrirao s lijeve strane, Benzema je bio najviši u petercu Barce, tuako je glavom u donji lijevi kut, Valdes je dirao loptu, no ipak je ušla u mrežu.

12' Velika šansa za Real!!! Što je sada promašio Benzema!!! Di Maria je prošao s lijeve strane, lopta je došla do Benzeme koji nevjerojatno travljavo puca s nekih sedam-osam metara. Benzema je bio neometan, potpuno sam, no nije dobro zahvatio loptu.

8' GOOOL!!! Barcelona povela u Madridu golom Inieste! Messi je odigrao pas, obrana Reala je zaspala, a Iniesta je udarcem iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut Diega Lopeza.

1' Utakmica je počela.

Čeka se početak utakmice. Minuta šutnje za preminulog bivše premijera Španjolske Adolfa Suáreza.

Službene postave:

Real Madrid (4-1-2-3): Diego Lopez – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modrić, Xabi Alonso, Di Maria – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo.