Dva crvena, promašeni penal...

City na krilima Džeke slavio kod Arsenala nakon 37 godina!

U posljednjoj utakmici 22. kola engleske nogometne Premierlige Manchester City slavio je kod Arsenala s 2-0, uz veliku pomoć glavnog suca utakmice Mikea Deana, koji je već u 10. minuti usmjerio utakmicu u samo jednom pravcu...

Nakon početnog opipavanja snaga stigla je spomenuta 10. minuta i povlačenje Laurenta Koscielnyja s objema rukama Edina Džeke u vlastitom šesnaestercu. Mike Dean pokazao je na bijelu točku, a nakon toga i crveni karton francuskom reprezentativcu. Zanimljivo, Arsenal je dobio samo jednu od posljednih 16 utakmica u kojima mu je sudio upravo spomenuti Dean. Recimo i da je to ujedno bio i peti crveni karton u posljednjih šest susreta ovih dviju momčadi, a u kasnijoj je fazi susreta uslijedio još jedan.

Džeko je sam odlučio izvesti najstrožu kaznu, ali mu je udarac, uz pomoć vratnice, obranio Wojciech Szczesny.

Međutim, nije trebalo dugo čekati na vodstvo Cityja. Slobodan je udarac na 35 metara od gola Arsenala brzo izveden, lopta dolazi do Jamesa Milnera koji iskosa s desne strane unutar šesnaesterca savršeno pogađa daljnji kut. Ovoga puta poljski vratar nije imao nikakvih šansi.

szólj hozzá: Arsenal vs Manchester City 0:2 SHORT HIGHLIGH

Konačnih 2-0 postavio je bosansko-hercegovački reprezentativac Džeko, koji je iz neposredne blizine iskoristio kratko odbijenu loptu Szczesnyja nakon obrane Tevezova udarca iz blizine.

Drugi spomenuti crveni karton zaradio je kapetan Cityja Vincent Kompany u 75. minuti, nakon što je s obje noge žestoko uklizao prema Jacku Wilshereu. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, iako su i Arsenal i City bili blizu postizanja trećeg pogotka na susretu.

Arsenal se pobjedom propustio izjednačiti s Evertonom na petom mjestu prvenstvene ljestvice, te se približiti Tottenhamu na četvrtom. City je pak vratio zaostatak za vodećim Unitedom na sedam bodova, nakon što su 'crveni vragovi' svladali Liverpool s 2-1 u susretu odigranom uoći ovoga.

Recimo i da je ovo bila prva pobjeda Cityja kod Arsenala u sklopu engleskog prvenstva od 4. listopada 1975. godine (3-2). (TS)