breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
'Četvorka' na Camp Nou

Barca 'samljela' Milan: Velika partija genijalnog Messija!

Barcelona je s 4:0 razbila Milan u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Time je nadoknadila poraz od 2:0 sa San Sira te se plasirala u četvrtfinale...

"Mesija" (Lionel Messi) se ukazao i ovoga puta, kada je bilo najpotrebnije. Manje od pet minuta igre u prvom dijelu bilo je potrebno za prvu od dvije majstorije koje je večeras izveo najbolji igrač današnjice.

Povratnik nakon ozljede Xavi Hernandez dodao je loptu Messiju na otprilike 18 metara od gola Milana, ovaj je napravio jedan korak ulijevo, te prije nego li je itko iz Milanove obrane uspio postaviti nogu u blok, savršeno pogodio gornji desni kut gola Christiana Abbiatija.

Barcelona - Milan 4:0

Cijeli Camp Nou je u tom trenutku eksplodirao, a Barcelona je nastavila pritiskati prema vratima talijanske momčadi.

Andres Iniesta opalio je s vrha šesnaesterca u 13. minuti, no njegova je lopta, uz "pomoć" Abbatija, završila na vratnici, a odbijenu loptu glavom iskosa nije uspio pospremiti Messi.

M'Baye Niang imao je priliku utakmice za Milan u 38. minuti kada je, nakon pogreške Javiera Mascherana, izašao jedan na jedan s Victorom Valdesom, no njegov je udarac odsjeo na desnoj vratnici.

Kazna za propušteno uslijedila je 90-ak sekundi kasnije u liku "spasitelja". Iniesta je oduzeo jednu loptu na 40-ak metara od Milanova gola, poslao je na vrh kaznenog prostora prema Messiju, koji još jednom majstorski zabija. Ponovno je povukao jedan korak ulijevo i opalio, no kao ni kod prvog gola Milanova obrana nije uspjela ući u blok. Lopta je, za razliku od prvog puta, završila u donjem lijevom kutu Abbiatijeva gola.

Svega 10 minuta igre u nastavku Barcelonu je u vodstvu, gledajući ukupni rezultat, doveo David Villa, nakon sjajnog proigravanja Xavija. Španjolac je uposlio svog sunarodnjaka u napadu na desnoj strani šesnaesterca, izbacivši pritom "ključnog" čovjeka u obrambenom bedemu, a ovaj lijevom nogom krasno pogodio gornji desni kut Milanova gola.

Točku na "i" velike pobjede i prolaska u četvrtfinale postavio je Jordi Alba nakon sjajno odrađene kontre. Alexis Sanchez poslao je dijagonalnu loptu s desne strane Barceloninog napada, stoper Milana ju je promašio, a Jordi Alba ju poslao pored nemoćnog Abbiatija.

Spomenimo da je Messi svojim prvim golom na utakmici stigao do 57. gola u Ligi prvaka, čime je prestigao legendarnog Nizozemca Ruuda van Nistelrooya. Sada je ispred njega samo legendarni Raul sa 71 golom na svom kontu. (TS)

Liga prvaka, osmina finala, uzvratna utakmica:

Barcelona - Milan 4-0 (Messi 5, 40, Villa 55, Jodri Alba 90+2), 0-2

Tijek utakmice: Barcelona - MIlan 4:0

Galatasaray je pobijedio Schalke 3:2 u Gelsenkirchenu i plasirao se u četvrtfinale.

90' Kraj utakmice.

90+2' GOOOOL!!! Sve je gotovo, Jordi Alba je povisio na 4:0. BIla je to savršena kontra Barce.

87' Još jedna opasna situacija u šesnaestercu Barce. El Shaarawy je primio loptu na petercu, no svirano je zaleđe. Čini se da zaleđa nije bilo, ali netko od Barcinih igrača očistio je prije no što je Milanov igrač uputio udarac.

82' Velika šansa za Milan. Krkić je odigrao "rolicu" za Robinha, a Jordi Alba spašava u zadnji čas.

78' Alexis je zabio pogodak, ali bio je u malom zaleđu. Dobra odluka pomoćnog suca.

77' Puyol je ušao umjesto Mascherana.

75' Villa je izašao, ušao je Alexis.

73' Slobodnjak za Barcu na nekih 22 metra od vrata Milana. Messi pogađa živi zid.

68' Gužva u šesnaestercu Barce koja se panično obranila izbijanjem lopte u polje.

63' Schalke je izjednačio na 2:2.

55' GOOOL!!! David Villa je povisio na 3:0. Mascherano je sjajno presjekao kontru Milana, potom je predao loptu Xaviju, koji preciznim pasom pronalazi Davida Villu, a ovaj smireno pogađa mrežu Milana. Kod pasa Xavija Constant je išao na presijecanje, ali bio je prekratak pa je Villa izašao sam pred vrata gostiju.

54' Mexes je dobio žuti karton zbog prekršaja na Messiju.

50' Milan se postavio ofenzivnije no u prvom dijelu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Galatasaray je okrenuo u Gelesenkirchenu i sada vodi 2:1.

45' Kraj prvog poluvremena.

40' GOOOL!!! Barca vodi 2:0. Opet Messi. Opalio je Argentinac s nekih 17 metara i pogodio lijevi donji kut Milanovih vrata.

38' Velika šansa za Milan. Mascherano je katastrofalno pogriješio, izbacio je Nianga u stopostotnu šansu, ali ovaj pogađa samo stativu.

34' Ambrosini je zaustavio Messija, a potom dobro izneo loptu i filigranski proigrao El Shaarawya koji vara jednog čuvara, no puca jako loše.

30' El Shaarawy je probao škarice, ali nije mu uspjelo.

17' GOOOL!!! Schalke je poveo 1:0 protiv Galatasaraya u Gelesenkirchenu. Strijelac je Neustädter.

17' Nova šansa za Barcu, Abbiati odbija u korner.

13' Nova velika šansa za Barcu. Iniesta je opalio kao iz topa, Abbiati je odbio u gredu.

12' Sumnjiva situacija u šesnaestercu Milana. Abate je rukom gurnuo Pedra, ali sudac se nije oglasio.

9' Izgledna šansa za El Shaarawya. Loše je pucao, pa nije bilo problema za Valdesa.

5' GOOOOL!!! Kakav gol Messija!!! Okružen trojicom Milanovih igrača primio je loptu na nekih 14 metara od gola Milana, potego je lijevicom i pogodio desne rašlje.

4' Krenulo je kako se i očekivalo, Barca napada, Milan se brani.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Barcelona: Víctor Valdés, Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba, Xavi Hernández, Iniesta, Busquets, Villa, Messi, Pedro Rodríguez.

Zamjene: Pinto, Puyol, Adriano, Fàbregas, Song, Alexis Sánchez, Tello.

Milan: Abbiati, Mexès, Zapata, Abate, Boateng, Flamini, Montolivo, Constant, Ambrosini, Niang, El Shaarawy.

Zamjene: Amelia, De Sciglio, Bonera, Muntari, Nocerino, Robinho, Bojan Krkić.