Velik uspjeh

Abramović po prvi put u glavnom ždrijebu WTA Tour turnira!

Hrvatska tenisačica Maria Abramović (24) kvalificirala se u glavni WTA turnir u meksičkom gradu Monterreyu pobjedom nad portugalskom igračicom Mariom Joao Koehler 5-7, 6-3, 6-4...

Abramović, 361. igračica svijeta u ovome trenutku, je nakon dva sata i 15 minuta igre uspjela izboriti glavni turnir vrijedan 220 tisuća dolara koji se igra na tvrdoj podlozi. Ne samo to, hrvatskoj tenisačici je po prvi puta u karijeri pošlo za reketom da se plasira u glavni ždrijeb jednog WTA Tour turnira.

U meču u kojem je bilo sveukupno 15 oduzetih servisa te isto toliko dvostrukih pogrešaka, Abramović se ipak nešto bolje snašla od pet godina mlađe Portugalke. Mogla je naša igračica to riješiti i u dva seta, ali joj je u najbitnijem trenutku prvog seta, pri rezultatu 5-3, zadrhtala ruka pri servisu pa se Koehler vratila i okrenula prvu dionicu u svoju korist slavivši 7-5.

Drugi set je s dva oduzeta i jedan izgubljeni servis riješila Abramović, da bi u trećem, ujedno i odlučujućem setu, uslijedio pravi festival oduzetih servisa. Naša tenisačica je čak tri puta gubila svoj početni udarac, ali je zato jednom više oduzimala servis svojoj protivnici što joj je u konačnici donijelo veliko slavlje i pobjedu 6-4. (TS)