slalom u četvrtak

Dino Sokolović osvojio 17. mjesto u spustu: Bilo je to "zagrijavanje" za njegovu najjaču disciplinu

Dino Sokolović odradio je "zagrijavanje" za svoje najjače discipline u kojima će loviti povijesnu medalju za Hrvatsku na Paraolimpijskim igrama.

Dino Sokolović (Foto: HINA) (Foto: HINA)

Najbolji hrvatski paraolimpijac 29-godišnji alpinac Dino Sokolović osvojio je 17. mjesto u konkurenciji sjedećih skijaša prvog dana natjecanja na XII. Zimskim paraolimpijskim igrama u južnokorejskom Pjongčangu.

Sokolović je za pobjednikom Amerikancem Andrewom Kurkom (1:24.11) zaostao osam sekundi i devet stotinki, što je bilo dovoljno za osvajanje 17. mjesta u konkurenciji 26 sjedećih skijaša od kojih su njih dvadesetorica stigli do cilja na stazi u skijaškom centru Jeongseon.

Srebrno odličje u ovoj konkurenciji osvojio je Japanac Taiki Morii sa zaostatkom od 1.64 sekunde, a bronca je pripala Novozelanđaninu Coreyju Petersu (+1.90).

Ovo je za Dina Sokolovića bilo tek zagrijavanje za njegove najjače discipline, a prije svega se to odnosi na slalom u kojem je jedan od kandidata za odličje. Slalom je na rasporedu u četvrtak, 15. ožujka, a Sokolović će sljedeći nastup imati već u nedjelju, kad je na programu superveleslalom.