Noel pobijedio

Od četvorice Hrvata na slalomu u Schladmingu samo jedan uzeo bodove

Samuel Kolega zauzeo 21. mjesto sa 3.24 sekunde zaostatka.

Samuel Kolega (Foto: Afp)

Francuz Clement Noel pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup u Schladmingu, dok je hrvatski predstavnik Samuel Kolega zauzeo 21. mjesto sa 3.24 sekunde zaostatka.

Za 25-godišnjeg Noela ovo je 10. pbojeda u karijeri u Svjetskom kupu, sve je ostvario u slalomu, a do nje je stigao nakon sedmog mjesta u prvoj vožnji. No, nije Noel odvezao osobito dobru drugu vožnju, u njoj je ostvario osmo vrijeme, ali je profitirao od pogrešaka skijaša koji su bili na vrhu nakon prve vožnje.

Samuel Kolega Od četvorice hrvatskih skijaša samo jedan ušao u drugu vožnju slaoma u Schladmingu divider

Tako je drugi nakon prve vožnje Austrijanac Manuel Feller na koncu zauzeo četvrto mjesto, a veliku pogrešku u drugom nastupu napravio je vodeći nakon prve vožnje Norvežanin Henrik Kristoffersen te skliznuo na konačno 11. mjesto.

Drugi je završio Švicarac Ramon Zenhaeusern sa sedam stotinki slabijim vremenom od Noela, a treći Norvežanin Lucas Braathen sa 38 stotinki iza pobjednika.

gol expired Kristoffersen slavio u Wengenu: Filip Zubčić među 20 najboljih divider

Kolega je, pak, solidnom vožnjom u drugom nastupu popravio svj plasman za šest pozicija i osvojio novih 10 bodova.

Preostala tri hrvatska predstavnika u Schladmingu ostala su bez bodova, Matej Vidović je zauzeo 41. mjesto, dok Filip Zubčić i Istok Rodeš nisu završili vožnju.

U redoslijedu slalomaša vodeći Braathen sada ima 430 bodova, drugi je Kristoffersen sa 389, a treći Švicarac Daniel Yule sa 334, dok je u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa i dalje uvjerljivo na vrhu Švicarac Marco Odermatt sa 1186 bodova, drugi Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde ima 961, a treći Kristoffersen 734.

Zrinka Ljutić VIDEO Senzacija hrvatskog skijanja za Dnevnik Nove TV: "To je bilo lijepo od Shiffrin" divider

U srijedu će se u Schladmingu voziti veleslalom.