Tri Hrvata otpala

Kristoffersen slavio u Wengenu: Filip Zubčić među 20 najboljih

Hrvatski skijaš Filip Zubčić popravio je plasman iz prve vožnje u Wengenu za jedno mjesto.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je 19. mjesto u slalomu kojeg su skijaši u nedjelju vozili u Wengenu za Svjetski kup, dok je pobjedu odnio Norvežanin Henrik Kristoffersen.

Kristoffersen je nakon prve vožnje bio drugi, no u drugoj je vožnji uspio nadoknaditi zaostatak i slavio je s vremenom 1:51.18.

Drugo je mjesto zauzeo je najbrži iz prve vožnje Švicarac Loic Meillard sa 20 stotinki zaostatka (1:51.38) za pobjednikom, a treći još jedan Norvežanin Lucas Baraathen sa 49 stotinki zaostatka za Kristoffersenom (1;51.67). Zaostatak Zubčića za norveškim skijašem iznosio je 4.33 sekunde (1:55.51).

Danas su u Wengenu nastupili i Samuel Kolega, Istok Rodeš i Matija Vidović. Rodeš nije uspio završiti prvu vožnju, Kolega je bio 33. a Vidović 36. nakon prve vožnje.

U poretku slalomaša prvi je Kristoffersen sa 320 bodova, drugi je Braathen s deset bodova manje, a treći Talijan Manuel Feller sa 241 bodom. Zubčić je 26. sa 41 bodova.

U ukupnom poretku prvi je Švicarac Marco Odermatt sa 1186. bodova, drugi je Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 846 bodova, dok je treći Kristoffersen sa 665 bodova. Zubčić se nalazoi na 26. mjestu sa 147 bodova.