Za infarkt: Hrvatice nakon drame u završnici pobijedile Crnogorke!

U dvoboju 3. kola Europskog prvenstva hrvatske rukometašice su u danskom Aarhusu pobijedile Crnu Goru s 29:28 (13:12).

Kakva dramatična utakmica, kao iz najboljih dana Hrvatske ženske rukometne reprezentacije, kada je Snježana Petika 'žarila i palila' rukometnim terenima. Hrvatice su u jako bitnoj utakmici svladale Crnu Goru 29:28 i tako u drugi krug prenijeli dva boda. Već u prvom poluvremenu vidjelo se da se naše mogu nositi s favoriziranim Crnogorkama, na poluvrijeme su naše otišle s prednošću od 13:12.

U drugom dijelu, rapsodija Hrvatica. Prednost je postupno rasla, da bi deset minuta prije kraja na semaforu 'zasvijetlilo' 25:19 naših. Ali jedna od najboljih rukometašica svijeta Bojana Popović te Jovanović su lagano topile prednost Hrvatica. Ključne stvari dogodile su se u posljednje dvije minute utakmice. Hrvatska je imala prednost 27:25 i napad, ali su izgubile loptu. Da stvar bude gora Crnogorke su iz kontre smanjile na samo 1 razlike, a naša Lidija Horvat je još zaradila isključenje. Srećom, s igračicom manje Franić je zabila za 28:26, Crnogorke su ekspresno smanjile, a pobjednički zgoditak 26 sekundi prije kraja zabila je Andreja Penezić. Crnogorke su uspjele na kraju smanjiti na 29:28, ali su posljednjih 15 sekundi naše uspjele čuvati loptu.

Kod Hrvatica su najbolje bile Andreja Penezić s 10, te Kristina Franić i Lidija Horvat s po pet zgoditaka, dok je Ivana Jelčić imala 11 obrana. Kod Crnogorki se samo pet igračica upisalo u strijelce, a najviše je dala Bojana Popović (11).

Hrvatska tako u drugi krug natjecanja prenosi dva boda, kao i Crna Gora i Rusija. U drugom krugu idu u skupinu u kojoj su još domaćin Danska, Rumunjska i Španjolska.