Euroliga: Vaterpolisti Juga izborili šesti Final Four u nizu!

Vaterpolisti dubrovačkog Juga su se plasirali na Final Four, osmi put u povijesti, te šesti put u nizu. I u drugom četvrtfinalu je Jug pobijedio Barcelonetu, ovom prilikom 10-9...

Već je Jug pobjedom u gostima 9-7 napravio mali korak prema Final Fouru (14. i 15. svibnja), ali je španjolska momčad u uzvratu dugo vremena držala Jug u teškoj situaciji.

Jug je poveo 2-0 pogocima Bušlje i Sandra Sukna, no nakon toga su prvi put poveli tek krajem treće četvrtine. Dotad je Barceloneta držala plus od jednog do dva pogotka prednosti, te su stalno bili na pragu da naprave veliko iznenađenje u Dubrovniku.

Veza Ivan Sukno - Paulo Obradović je donijela preokret u plivalištu. U trećoj dionici je Obradović postigao dva pogotka, a Ivan Sukno jedan za tada 8-7 Juga. Potom je Joković podignuo prednost na 9-7 početkom posljednje četvrtine čime su polako nestajale nade gostiju da mogu do velike pobjede od dva pogotka razlike za produžetke ili tri za prolaz dalje.

Andro Bušlje je kompletno gledano bio najbolji igrač utakmice sa četiri pogotka.

Jug se tako plasirao na napuljski Final Four gdje već zna suparnika. U polufinalu će igrati protiv Primorca (aktualnog prvaka Europe) koji je dva puta vrlo lako (14-9 i u uzvratu 10-6) pobijedio Jadran iz Herceg Novoga.