IMALI SVE U SVOJIM RUKAMA

VIDEO "Hrvatski" Red Bull Salzburg krasnim pogotkom u 92. minuti ispao iz Europe

U Salzburgu se dogodilo upravo ono po što su gosti iz Lisabona došli, njihova pobjeda s dva pogotka razlike.

Angel Di Maria (Foto: Profimedia)

U sjajnoj poziciji bio je Red Bull Salzburg pred posljednje kolo Lige prvaka. Šanse za prolazak skupine nisu imali, ali selidba u Europsku ligu bila im je nadohvat ruke.

Na domaćem terenu dočekali su Benficu, od koje su imali tri boda više i pobjedu 0:2 iz prvog susreta. Za prezimljavanje u Europi čak su smjeli i izgubiti s jednim pogotkom razlike.

Hrabra Benfica uspjela spasiti europsku sezonu

No, to nisu uspjeli. Iako je Benfica već u prvom dijelu došla do željenih 0:2, Luka Sučić sjajnim je pogotkom vratio Salzburg u poziciju kojom bi prošli dalje.

Ipak, nisu izdržali, pokleknuli su u drugoj minuti sudačke nadoknade i to iz sjajne akcije.

Fantastičnu dugu loptu poslao je 19-godišnji Joao Neves, kojom je pronašao Fredrika Aursnesa na desnoj strani, a on je iz prve vratio u sredinu. Tamo se najbolje našao joker s klupe, Arthur Cabral, koji je prekrasno petom poslao loptu u mrežu, šokiravši sve na stadionu.

Tako je Benfica, nakon što je Ligu prvaka startao s četiri poraza, ipak uspjela ostati u Europi. Prošlo kolo odigrali su 3:3 protiv Intera, nakon što su propustili 3:0, a sad su došli i do te prve pobjede, dovoljne za prezimljavanje u Europi.

Inače, Sučić je započeo susret u redovima austrijske momčadi, dok je Roko Šimić ušao u sudačkoj nadoknadi utakmice.