Prava fešta

VIDEO Festival nogometa u Gajnicama: Jedan 17-godišnjak zauvijek će pamtiti ovaj dan

Dinamo je svladao Ponikve 4:1 za osminu finala Kupa protiv Oriolika.

Dinamo na startu Kupa nije morao na daleko gostovanje, tek s istoka na zapad Zagreba, a tamo ih je dočekalo više od 2 tisuće navijača koji su bez incidenata navijali za Modre, ali i Ponikve.

Bilo je to fešta kakvu samo Kup može priuštiti, a dvoboj četveroligaša i aktualnog hrvatskog prvaka došli su pogledati Velimir Zajec i MMA borac Ante Delija.

Ponikve su stvorile dosta problema Modrima u prvih pola sata, no na kraju je ipak presudila kvaliteta:

Arijan Ademi FOTO Djevojčica dotrčala do Ademija nakon utakmice: Pokazao je veliko srce divider

"Mogu biti sretan što smo prošli u Kupu. Nije bilo jednostavno na jednom zahtjevnom terenu, očekivao sam dosta bolju igru, ali dali smo svima priliku. Moraš koristiti svoju minutažu kako bi pokazao da si dostojan Dinamova dresa", kazao je trener Sergej Jakirović.

Ponikve su uspjele zabiti utješan pogodak Dinamu, no bilo je sasvim jasno da ne mogu do senzacije. Prije devet godina napravili su probleme Modrima u Kupu, bilo je 1:1 na poluvremenu, no u finišu su izgubili, i tada je momčad s klupe vodio Hrvoje Pipinić.

Počasni pogodak za Ponikve zabio je 17-godišnji Leon Jadek za kojeg je ovo bio najbolji dan u životu:

"Nevjerojatan osjećaj, moj najveći pogodak u karijeri. Dinamo je moj najdraži klub u Hrvatskoj", otkriva Jadek.

Svoj prvijenac u dresu Dinama zabio je i Luka Vrbančić koji je zabio upravo klubu u kojem je ponikao.

Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:00, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.