Kakva šansa

VIDEO Austrijance će ovo dugo proganjati: Pogledajte što je turski vratar "skinuo" u 95. minuti

Turska je izborila četvrtfinale Europskog prvenstva protiv Nizozemske.

Velika obrana Merta Gunoka (Foto: Afp)

Turska je pobjedom protiv Austrije (2:1) postala posljednja reprezentacija koja je izborila plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva.

Bila je to zanimljiva utakmica koja je počela na najbolji mogući način, ranim pogotkom nakon kojeg je sijevalo sa svih strana. Turski junak Merih Demiral zabio je prvi pogodak već u 2. minuti, a onda povećao prednost na 2:0 u 59. minuti.

Koju minutu kasnije pao je novi pogodak, ali u turskoj mreži. Michael Gregortisch je smanjio rezultat na 1:2, nakon čega su Austrijanci krenuli po sve ili ništa.

Čekali su na veliku priliku sve do 95. minute, bio je to posljednji napad, Christoph Baumgartner je pucao glavom za 2:2, ali Mert Gunok je opisao obranu o kojoj će još dugo, dugo pričati.

Veliku priliku Austrije u 95. minuti možete vidjeti OVDJE.

Turska - Austrija Ovo je tek druga pobjeda Turske u nokaut fazi Eura: Prvu svaki Hrvat želi izbrisati iz pamćenja divider

Turska povela protiv Austrije Fanatični Turci prošli u četvrtfinale Eura: Austrijanci promašili ogromnu šansu u posljednjim sekundama divider

Luka Dončić Dončić ne pamti kad mu se ovo dogodilo: Pogledajte što su mu napravili Hrvati divider