breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Luda borba za europu

Varaždinci pobijedili Rijeku i došli na samo tri boda od trećeg mjesta

Varaždin i Rijeka odigrali su 2:0 (0:0) u 34. kolu Supersport HNL-a.

Nogometaši Varaždina i Rijeke odigrali su 2:0 (0:0) u 34. kolu Supersport HNL-a.

Uvodni gol na susretu zabio je Niko Domjanić u 47. minuti susreta, a prednost domaćina udvostručio je Tonio Teklić 11 minuta kasnije, što se pokazalo kao konačan rezultat.

Varaždinci na bod od Europe

Varaždinci su se ovom pobjedom približili na samo bod zaostatka Osijeku koji se nalazi na četvrtom mjestu, posljednjem koje garantira igranje u pretkolima UEFA-ine Konferencijske lige iduće sezone. Isti broj bodova kao Varaždin ima Istra 1961.

Slavlje igrača Dinama Dinamo munjevitim drugim poluvremenom pomeo nemoćni Šibenik: Moraju se čupati protiv Osijeka i Hajduka divider

Rijeka je bolje otvorila susret, odmah je pritisnula domaćina i u prvih 10 minuta imala je tri kornera, no nije to uspjela kapitalizirati.

Domaćin je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 20. minuti kada je Fran Brodić pobjegao po desnoj strani i ubacio u kazneni prostor, međutim gostujuća obrana je očistila loptu. Brodić je u glavnoj ulozi bio i u 30. minuti, sjajno je opalio sa 20-tak metara, no Nediljko Labrović je odlično reagirao.

U 40. minuti odlično je pucao i Niko Janković, međutim domaći vratar Oliver Zelenika je skrenuo loptu u gredu.

Hajduk ''Dosadnom'' Hajduku se ovo nije dogodilo čak punih sedam godina: Je li Leko odustao? divider

Utakmicu riješili u drugom dijelu

Domaćin je poveo u 47. minuti. Tek što je ušao u igru, Jozo Stanić je ubacio s desne strane, a Niko Domjanića glavom matirao Labrovića. U 57. minuti Varaždinci su povećali prednost. Marin Pilj je sjajno probio suparničku obranu ubacivši pred vrata gdje je Tonio Teklić fantastično u padu, volejem pogodio za 2-0.

Najbolju priliku za povratak u meč Rijeka je imala u 87. minuti, no Matija Frigan je pucao preko gola.

Slavlje igrača Hajduka Hajduk rutinski do pobjede protiv nemoćnog Osijeka: Četvrto slavlje zaredom za Splićane protiv Slavonaca divider

U posljednjem susretu ovoga kola večeras se sastaju Dinamo i Šibenik.

"Modri" vode na ljestvici s nedostižna 72 boda. Hajduk ima 65, Rijeka 48, Osijek 46, a Varaždin i Istra 1961 po 45 bodova.