HNL: Cibalia odgodila Dinamu proslavu prvaka!

U derbiju 27. kola Prve HNL Cibalia je ostvarila veliku 2-0 pobjedu i nanijela Dinamu treći poraz sezone...

Cibalia je u Vinkovcima nadigrala nemoćni Dinamo i nanijela hrvatskom prvaku tek treći poraz sezone. Pobjedom 2-0 Vinkovčani su ostali u grčevitoj borbi za drugo mjesto, zajedno s Hajdukom.

Derbi pokraj Bosuta ponudio je dosta zanimljivosti. Domaćin je od početka utakmice krenuo silovito i pokazivao puno više htijenja. 'Nebesko-plavi' su bili razigrani te su radili pritisak na zadnju Dinamovu liniju.

Mršićeva momčad je u tim trenucima bolje stajala na terenu, a Modre je načeo Kresinger pet minuta prije prvog poluvremena. Jurčić je u nastavku pokušao napraviti neke promjene, ali Vinkovčani su na Dinamov pritisak odgovorili drugim, ujedno i odlučujućim pogotkom na utakmici.

Modri su veći dio susreta bili nemoćni te su ponovno odigrali ispod svoje razine, pa sva tri boda zasluženo ostaju u Vinkovcima.

Splićani su ponovno došlo do tri boda zahvaljujući Senijadu Ibričiću. Bijela desetka bila je precizna nakon 11-erca pred kraj utakmice. Trijumf Hajduka je zaslužen, s obzirom da su Bijeli od samog starta bili superioran protivnik. Međutim, čvrsta obrana Karlovca nije kapitulirala iz igre.

Pamićevi igrači su na početku bili malo impresionirani, da bi se kasnije pribrali, te propustili veliku priliku pred kraj poluvremena. Pamić je sam izašao pred Subašića, ali je bio neprecizan.

Hajduk je ovom pobjedom učvrstio drugu poziciju, no Poklepovića bi trebala brinuti realizacija njegovih igrača, koji su opet propustili nekoliko vrlo izglednih prilika.

>> HNL: Dinamo u Vinkovcima potvrđuje naslov prvaka?

Najuzbudljivija utakmica 27. kola odigrana je na Kantridi. Iako Zadar nikad u povijesti HNL nije slavio podno riječkih stijena, gosti su već u 20. minuti vodili 2-0. Oba pogotka zabio je Mršić.

Riječani su se brzo oporavili od početnog šoka i uspjeli do kraja prvog dijela smanjiti na 2-1. U nastavku su Gračanovi igrači krenuli agresivnije. No, Zadar je dobro stajao na terenu i nije dozvoljavao Riječanima da dođu do pogotka. Ipak, domaćin je u sudačkoj nadoknadi s dva pogotka u razmaku od samo minute preokrenuo utakmicu. Strašno dramatična završnica.

U Varaždinu je, pak, Varteks došao do uvjerljive pobjede protiv 'drugoligaša' Croatije iz Sesveta. Od početka dvoboja utakmica je krenula u jednom smjeru i nakon pola sata pitanje pobjednika nije više bilo upitno.

Varaždinci su bili razigrani i rastrčani te su ovom pobjedom zauzeli 12. mjesto na ljestvici, ali još uvijek nisu osigurali opstanak.

Ništa manje uzbudljiva utakmica nego na Kantridi odigrana je u Maksimiru između Lokomotive i Osijeka. Uoči početka susreta oba trenera su najavljivala ofenzivnu i atraktivnu igru. A to su i opravdali.

'Lokosi' su poveli pogotkom Poljaka i zadržali prednost do odmora. No, Osijek se nije predavao i uporno je nastavio je s aktivnom i napadačkom igrom. Rezultat toga bio je preokret u samo dvije minute. Prvo je Nikšić sve vratio na nulu, a potom Gavrić spretno pogodio nakon kornera.

I kad su se 'bijelo-plavi' ponadali kako će otići kući s punim plijenom, Lokomotiva se vratila u utakmicu. Čovjek odluke bio je ponajbolji Ferenčinin igrač ove sezone, Nino Bule, koji je realizirao najstrožu kaznu.

Na Šubićevcu je gostovala Vulićeva Istra 1961, koja se nadala kako može iznenaditi domaćina, s obzirom da je u srijedu igrao finale Kupa. No, Karačić je preiskusan stručnjak da olako prospe bodove.

Šibenik nije briljirao, ali je zato prvi pronašao put do protivničke mreže. Strijelac je bio Dajić, koji je dobio šansu u napadu radi izostanka Zeca i Božića. Istra je do kraja dvoboja uspjela izjednačiti preko Traorea i tako osvojila bitan bod u borbi za opstanak.

Dvije utakmice 27. kola Prve HNL odigrane su u petak, a Zagreb je kao domaćin svladao Međimurje, dok je Inter kod kuće pobijedio Belupo.

Utakmice 27. kola Prve HNL:

Igrano u petak:

Inter - Slaven Belupo 2:0 (Sivonjić 60' pen, Živko 86')

Zagreb - Međimurje 2:1 (Vugrinec 45'+1, Abdurahimi 80')

Igra se u subotu:

Šibenik - Istra 1961            1:1 (Dajić 26' / Traore 54')

Hajduk - Karlovac                1:0 (Ibričić 77' pen)

Rijeka - Zadar                      3:2 (Đalović 33', Pamić 90', Budicin 90' / Mršić 4' pen, 20')

Lokomotiva - Osijek            2:2 (Poljak 34', Bule 87' pen / Nikšić 74', Gavrić 75')

Varteks - Croatia Sesvete  4:1 (Mumlek 10', Smrekar 30', 50', Škvorc 39' / Zubak 54' pen)

Cibalia - Dinamo                 2:0 (Kresinger 40', Baraban 70')