Ima dobre gene

Sin brončanog Vatrenog spasio BiH, zvijezda Liverpoola ostala zapanjena: "Kao da su bila trojica..."

Nikola Vasilj spasio je Bosnu i Hercegovinu na gostovanju kod Mađarske.

Nikola Vasilj (Foto: Profimedia)

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pod vodstvom novog izbornika Sergeja Barbareza stigla je do prvog boda! U sklopu drugog kola Lige nacija odigrali su 0:0 protiv Mađarske, a za to velike zasluge pripadaju Nikoli Vasilju!

28-godišnji vratar, koji trenutačno nosi dres njemačkog St. Paulija, bio je uvjerljivo najbolji pojedinac u gostujućim redovima, a samo u prvom poluvremenu upisao je četiri velike obrane i spasio BiH.

Vadio je loptu ispod prečke, čisto s gol-crte, skidao dalekometne projektile, a u drugom poluvremenu ponovno je briljirao. Pred sam kraj susreta Mađari su imali ogromnu priliku, Martin Adam pucao je glavom s pet metara, ali i to skida Vasilj.

To je oduševilo i Dominika Szoboszlaija, ponajveću zvijezdu u mađarskim redovima, koja igra za Liverpool.

"Imali su nevjerojatnog vratara, kao da su bila trojica na vratima, a ne jedan. Nevjerojatno", kazao je nakon utakmice.

Ovo je bio 12. nastup Vasilja u BiH dresu, a za susjednu reprezentaciju debitirao je u prijateljskom ogledu protiv Kostarike 2021. godine. Ima dvojno državljanstvo, hrvatsko i bosanskohercegovačko, te je sin brončanog Vatrenog iz 1998. godine, Vladimira Vasilja.

Njegov otac Vladimir također je bio golman, a u karijeri je branio za Hrvatski dragovoljac, Dinamo, Zagreb, Varteks, Konyaspor te Široki Brijeg.

Ivan Radeljić i Željko Sopić Dobio otkaz u HNL-u pa ekspresno pronašao novi angažman divider

Mađarska - BiH Bosna i Hercegovina osvojila prvi bod u elitnom rangu Lige nacija, remi Nizozemske i Njemačke divider

Igor Matanović Dok je dijaspore, nema straha za Vatrene: Dalićevo otkriće i rođaci već su tu, a stiže i još jedan veliki talent divider

Prati nas na Instagramu!
Smjena na Maksimiru! ⚽️

Tko će biti novi trener Dinama?✅️
Kakva bi to igra sudbine bila da Željko Sopić naslijedi Sergeja Jakirovića u Dinamu 👀

📸Ronald Goršić/CROPIX
Možda je to bila tema razgovora između Jakira i Kompanyja nakon utakmice? Nikad nećemo saznati... ⚽