za kraj godine

Allegri nadmudrio Mourinha u šahovskoj partiji: Juve minimalno dobio Romu i prišuljao se Interu

Juventus je pobijedio Romu 1:0 u 18. kolu Serie A.

Max Allegri i Jose Mourinho (Foto: Afp)

U posljednjem susretu 18. kola talijanske Serie A nogometaši Juventusa osvojili su tri domaća boda, s minimalnih 1-0 su svladali Romu.

Time je Juventus iskoristio remi Intera od dan ranije i sada torinska momčad za vodećim Interom zaostaje samo dva boda. Roma je ostala sedma na ljestvici.

Derbi u Torinu odlučen je na samom početku drugog poluvremena. Nakon lucidne asistencije petom Vlahovića u bliži kut je zabio Francuz Adrien Rabiot za tri boda svoje momčadi.

Marcelo Brozović VIDEO Brozović zabio, asistirao i započeo akciju za Ronaldov 54. gol u godini divider

Ranije ove subote nogometaši Milana pobjedom su zaključili kalendarsku 2023. godinu, svladali su s 1-0 Sassuolo na domaćem terenu. Utakmicu je odlučio Christian Pulišić koji je u 59. minuti postigao jedini pogodak, spretno je iz blizine zatresao gostujuću mrežu za svoj šesti ligaški gol ove sezone. Milan je treći na ljestvici te ima devet bodova manje od vodećeg Intera, kao i četiri manje od drugoplasiranog Juventusa.

Za Sassuolo je utakmicu počeo Martin Erlić, ali je zamijenjen početkom drugog dijela.

Erik ten Hag Čudo protiv Ville kratko ih je držalo: Forest nanio Manchesteru deveti poraz sezone divider

Istim rezultatom, s 1-0, Salernitana je u gostima svladala Veronu za drugu pobjedu ove sezone te premijernu u gostima. Jedini strijelac bio je Francuz Loum Tchaouna, a u pobjedničkom sastavu cijelu je utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Domagoj Bradarić. Salernitana je i dalje posljednja na ljestvici.

Nogometaši Udinesea svladali su pred svojim navijačima Bolognu s uvjerljivih 3-0. Argentinci su bili kobni po Bolognu pa je tako Pereyra u 23. minuti postigao uvodni pogodak na susretu, dok je sve zaključeno golom Payera u 52. minuti za konačnih 3-0. Između toga mrežu Bologne je zatresao i Lucca.

Takuya Ogiwara Dinamo dogovorio lijevog beka koji je nedavno igrao protiv Kovačića i Gvardiola? divider

Bologna je izgubila nakon tri prvenstvene pobjede u nizu, dok je Udinese pobijedio tek drugi put ove sezone. Hrvatski nogometaš Nikola Moro za Bolognu je počeo utakmicu te je zamijenjen u 55. minuti. Bologna je upisala tek treći poraz u sezoni.

Cagliari i Empoli su odigrali 0-0 premda je domaćin propustio ugrabiti tri boda. Tragičar je bio Viola čiji pogodak je poništio VAR u 66. minuti, dok Viola u 83. minuti nije realizirao jedanaesterac. Obje su momčadi ostale nisko na ljestvici, Cagliari je na 18., a Empoli na 19. mjestu.

Mateo Kovačić VIDEO City s Hrvatima u prvih 11 dobio fenjeraša, nepozvan gost prošetao Etihadom divider