Posrnuli francuski div se vraća u Ligue 1! Spasili se pogotkom u 117. minuti

Saint-Etienne je deseterostruki osvajač francuske Ligue 1.

Saint Etienne (Foto: Afp)

Saint-Etienne je na dramatičan način izborio povratak u francuske Ligue 1!

U produžecima uzvratnog dvoboja protiv Metza uspjeli su izborili neodlučen ishod 2-2 i tako obraniti prednost od 2-1 do koje su došli u prvom susretu pred svojim navijačima.

Metz je nakon 25 minuta imao prednost od 2-0 koja ga je ostavljala u elitnom društvu francuskog kupskog nogometa, a strijelci su bili Lamine Camara u 17. minuti i Georges Mikautadze u 25. minuti iz kaznenog udarca. No, gosti su u 35. minuti smanjili na 2-1 golom Lea Perota.

Kako je isti rezultat bio prije tri dana u Saint-Etienneu, utakmica je otišla u dodatnih 30 minuta. I onda je u 117. minuti dvoboja Ibrahima Wadji šokirao navijače Metza i poslao njihov klub među drugoligaše, a Saint-Etienneu osigurao povrataka u među najboljih 18 francuskih klubova.

Nogometašima i navijačima Saint-Etienne se na neki način vratilo ono što su izgubili prije dvije godine, kad su u razigravanju za ostanak u Ligue 1 poraženi od Auxerrea u raspucavanju sa 11 metara.

Metz se vraća među drugoligaše nakon samo jedne godine provedene u elitnom društvu.

Ivan Komak Komak sasuo paljbu nakon poraza: "Treba očistiti gamad. Čitav svijet zna da smo lopovi" divider

Mario Carević Carević: "Ne zanima me što kaže Komak. Vidjet ćete tko je prvi provocirao" divider

Zlatko Dalić i Stipe Antonijević, reporter Dnevnika Nove TV VIDEO Dalić otkrio u kakvom su stanju Vlašić i Perišić te što možemo očekivati u prvom testu za Euro divider