Dinamo još nije završio posao u drugom pretkolu Lige prvaka. Hrvatskog prvaka čeka dvoboj protiv švicarskog Thuna, a prolaz u sljedeću rundu bit će prvi korak prema zacrtanom europskom cilju.
Tri vijesti o kojima se priča
Zagrebački klub u tom će dvoboju imati priliku iskoristiti status nositelja. Ako preskoči švicarsku prepreku, Dinamo će i u trećem pretkolu biti među povlaštenim momčadima u "stazi prvaka".
Ždrijeb trećeg pretkola održat će se 20. srpnja, a status nositelja znači da Modri neće moći izvući neke od najjačih klubova iz predviđene skupine. Među njima su Crvena zvezda, Slovan iz Bratislave, Lech, Celje i Omonia.
Dinamo će tako potencijalnog protivnika tražiti među nenositeljima. U ovom trenutku zagrebački klub može računati na nekoliko mogućih scenarija:
- Shamrock (Irska) ili Ararat (Armenija)
- KuPS (Finska) ili Sabar (Azerbajdžan)
- Hapoel Beer-Sheva (Izrael) ili Vikingur (Island)
- Kauno (Litva) ili pobjednik para Ki (Farski otoci) – Atert (Luksemburg)
- Lincoln (Gibraltar) ili Mjallby (Švedska)
- Levski (Bugarska) ili Univ. Cracovia (Rumunjska)-
Ako prođe dalje, Dinamo bi utakmice trećeg pretkola igrao 4. ili 5. kolovoza, a uzvrat bi na rasporedu bio 11. kolovoza.
