Crveni karton Mbappea

PSG u ludoj utakmici upisao četvrtu pobjedu sezone, nevjerojatan pogodak Di Marije direktno iz kornera

U susretu četvrtog kola francuskog nogometnog prvenstva prvak PSG je na gostovanju pobijedio Nimes 4-2 upisavši i četvrtu pobjedu ove sezone.

Angel Di Maria (Foto: AFP) (Foto: Afp)

PSG je vodio 2-0, domaćin je uspio izjednačiti, no u gosti su u samoj završnici s još dva gola prelomili utakmicu.

Strijelci za PSG bili su Neymar (36), Di Maria (40), Mbappe (77) i Cavani (90+2), dok su golove za Nimes zabili Bobichon (63) i Savanier (71-11m). U posljednjim trenucima susreta obje momčadi su ostale s igračem manje. Savanier je pocrvenio zbog oštrog prekršaja nad Mbappeom, no ''pocrvenio'' je i napadač svjetskih prvaka jer je potom udario Savaniera.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 40. minuti kada je Argentinac Di Maria zabio pogodak direktno iz kornera.

Dijon je nakon tri uzastopne pobjede doživio i prvi poraz ove sezone izgubivši kod kuće od Caena 0-2. Golove za goste zabili su Enzo Crivelli (21) i Claudio Beauvue (90+4)

Angers je kod kuće pobijedio Lille 1-0, a pogodak odluke zabio je Ismael Traore u 60. minuti. Gosti su od 64. minute imali igrača više kada je isključen Thomas Mangani, a dvije minute kasnije i jedanaesterac, ali je Loic Remy bio neprecizan.

Hrvatski nogometaš Mateo Pavlović je odigrao cijeli susret za Angers.

Na ljestvici vodi PSG sa 12 bodova, Dijon i Toulouse imaju po devet bodova, a Lille i Montpellier po sedam bodova.