Zanimljivo

Poznat razlog Kohortina napuštanja tribina: Evo zašto su se najvjerniji navijači povukli u 90. minuti

Kohorta je napustila utakmicu protiv Dinama prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Prazna tribina na Opus Areni (Foto: Pixsell)

U derbiju 25. kola SuperSport HNL-a Osijek i Dinamo su na Opus Areni pred 11.450 gledatelja odigrali 1:1.

Osijek je poveo u 26. minuti golom Domagoja Bukvića, a izjednačio je Sandro Kulenović u četvrtoj minuti nadoknade drugog dijela.

Domaći navijači bodrili su svoje ljubimce s tribina tijekom cijele utakmice, ali oni najvjerniji, Kohorta, odlučili su napustiti tribine prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Zekić i Jakirović Zekić nakon Dinama: ''Baš nas neće ove sezone, ali ova predstava je ohrabrujuća za momčad'' divider

Kohorta je na taj način iskazala negodovanje događanjima koja su eskalirala nakon utakmice Hrvatskog kupa tijekom tjedna kada su Osječani ispali od Lokomotive. Tada su navijači krenuli u verbalni obračun s igračima, ali oni su se brže-bolje povukli u svlačionicu.

Nije stalo samo na tome, navijači su presreli čelnike Osijeke i igrače na benzinskoj postaji po povratku u Slavoniju te očitali bukvicu igračima, ali policija se ispriječila. Kasnije, u večernjim satima u blizini Opus Arene osvanula je poruka: ''Igrajte pi*ke, je*at ćemo vam majke''.