Debitirao protiv Lokomotive

Novi hajdukovac dobio pola sata pa izdominirao u jednom segmentu: Evo što kažu brojke

Aleksandar Trajkovski debitirao je za Hajduk protiv Lokomotive na Poljudu.

Aleksandar Trajkovski i Marko Livaja (Foto: Tom Dubravec/Cropix)

Nakon dva uzastopna poraza u posljednjim minutama, nogometaši Hajduka su svladali Lokomotivu (1:0) sjajnim pogotkom Emira Sahitija.

Dugo su Bijeli lomili goste, nizali šansu za šansom, no utakmicu je prelomila odluka Ivana Leke da napravi tri zamjene u 60. minuti susreta. Uveo je Fahda Moufija, Mihaela Žapera i Aleksandra Trajkovskog, a upravo je potonji napravio važan posao u napadu.

Za pola sata provedenih na travnjaku makedonski je nogometaš pokazao više od bilo kojeg drugog hajdukovca.

Luka Sučić VIDEO Najmlađi brončani Vatreni otkrio za koga navija: "Dinamo ili Hajduk?" divider

Možda zvuči pretjerano, no u kratkom je periodu upisao četiri ključna dodavanja i kreirao je jednu veliku priliku. Usporedbe radi, Krovinović i Livaja odigrali su svih 90 minuta, a prema Sofascoreu imali su tek tri ključna dodavanja.

Makedonac se, podsjetimo, nedavno priključio splitskoj momčadi, stigao je kao slobodan igrač, potpisavši dvogodišnji ugovor s opcijom produženja na dodatnih godinu dana.

Još uvijek nije fizički spreman za cijelu utakmicu, trebat ću mu vremena da dosegne tu razinu jer nije igrao od lipnja, no svakao je pokazao da bi mogao biti koristan za Hajdukovu igru.