imaju i razloga za to

Njemački mediji u ekstazi: ''Spektakl, demoliranje, Bayern je razbio hrvatskog prvaka!''

Nogometaši Bayerna slavili su s čak 9:2 protiv Dinama u 1. kolu Lige prvaka.

Josip Mišić (Foto: Marko Lukunic/Pixsell)

Na otvaranju novog formata nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je na gostovanju u Munchenu izgubio od Bayerna sa čak 9:2 upisavši najteži europski poraz u povijesti kluba.

Golove za njemački sastav zabili su Harry Kane (20-11m, 57, 73-11m, 78-11m), Raphael Guerreiro (33), Michael Olise (38, 61), Leroy Sane (85) i Leon Goretzka (90+2), dok su strijelci za Dinamo bili Bruno Petković (49) i Takuya Ogiwara (50).

Nogometaši Sergeja Jakirovića potpuno su se raspali u posljednjih pola sata utakmice i doživjeli težak udarac za njihove daljnje ambicije u Europi.

''Očiti autsajderi iz Hrvatske''

Njemački mediji pozorno su pratili utakmicu svoj najvećeg i najtrofejnijeg kluba, a pucali su od veselja nakon posljednjeg sučevog zvižduka.

''Bayern je odlično krenuo na otvaranju Lige prvaka protiv očitog autsajdera Zagreba, upisali su furioznu pobjedu od čak 9:2'', piše Bild.

''Bayern München razbio je zagrebački Dinamo na startu Lige prvaka i deklasirao hrvatskog prvaka. Bavarci su u korijenu su ugušili nade gostiju u povratak'', dodaje Kicker.

Dinamo je imao dobar period igre, ali to nije bilo dovoljno

Ističu Nijemci da je Dinamo imao dobar period igre, odnosno da je Bayern potpuno nestao na otvaranju drugog poluvremena.

''Nakon poluvremena u igru je ušao Ulreich umjesto Neuera, ali to je bila mjera opreza zbog ozljede. Međutim, Bayern je u prvih nekoliko minuta bio potpuno van igre te je primio i prvi i drugi gol. Nakon Petkovićevih 1:3 (49.) uslijedio je Ogiwarin tunel protiv Ulreicha (50.) i dvoboj je niotkuda bio uzbudljiv'', ističe Kicker.

Zanimljivu stvar, odnosno priču potencirao je Sport1, Bayernu je ova sezone Lige prvaka još važnija nego inače, jer se finale igra na Allianzu.

''Golgeterski spektakl na početku misije 'Finale kod kuće'', stoji u naslovu.

Luka Modrić VIDEO Real Madrid krenuo u obranu naslova pobjedom, pogledajte asistenciju Luke Modrića divider

Bayern - Dinamo Ovo nitko nije uspio: Bayern demolirao Dinamo za povijest Lige prvaka divider

Bayern - Dinamo VIDEO Bayern osramotio Dinamo: Zabili devet komada, Kane od toga četiri divider

Što kažete na Dinamovu premijeru u Ligi prvaka?

Ukupno glasova:

Prati nas na Instagramu!
Smjena na Maksimiru! ⚽️

Tko će biti novi trener Dinama?✅️
Kakva bi to igra sudbine bila da Željko Sopić naslijedi Sergeja Jakirovića u Dinamu 👀

📸Ronald Goršić/CROPIX
Možda je to bila tema razgovora između Jakira i Kompanyja nakon utakmice? Nikad nećemo saznati... ⚽