Liga prvaka mladih

Dinamovi juniori poveli pa ostali s igračem manje, obranili penal pa primili, ali ipak slavili pred uzvrat

Juniorski prvak Hrvatske Dinamo pobijedio je Istanbul Basaksehir 2-1 na startu Lige prvaka mladih. Uzvratna utakmica igrat će se 25. listopada u Istanbulu.

Dinamovi juniori (Foto: Luka Stanzl/Pixsell)

Juniorski prvaci Hrvatske, nogometaši Dinama u utakmici 1. kola Lige prvaka mladih na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sa 2-1 (0-0) svladali su turskog predstavnika Istanbul Basaksehir.

Dinamo je poveo golom Borne Graonića (54), poravnao je Hamza Gureler (74), a pobjedu Dinamu osigurao je Vito Čaić (82).

Sergej Jakirović Dinamov crni niz traje: Serija važnih utakmica iz kojih je izlazio kao gubitnik divider

Do prednosti je Dinamo stigao kada je Graonić odlično reagirao i glavom poslao u mrežu loptu koja se odbila nakon udarca Vilima Geca.

No, samo tri minute nakon vodsstva Dinamo je ostao s igračem manje jer je Ivan Cvetko kao posljednji igrač obrane srušio Yusufa Sasa.

Ivan Leko Ključ pobjede Hajduka: "Bila je ovo Lekina pobjeda, sve je napravio kako treba" divider

Gosti su s igračem više preuzeli inicijativu i u 72. minuti zborili kazneni udarac nakon prekršaja Ruškovačkog na Batu Celiku. Izvođenja najstrože kazne prihvatio se Celik, ali je Antonio Raić odlično zaustavio njegov udarac.

Nažalost, odmah potom je uslijedio udarac iz kuta za Basaksehir nakon kojega je Gureler iz gužve svladao Raića za 1-1.

Gabriel Vidović Dinamo odigrao najlošiju europsku utakmicu u zadnjih desetak godina i pao bez ispaljenog metka na Kosovu divider

Iako s igračem manje, Dinamo je iapk uspio postići pogodak za prednost pred uzvrat. Kapetan Čaić je odličnim trzajem glavom sa 10-ak metara u mrežu proslijedio ubačaj Luke Vrbančića.

Uzvratna utakmica igrat će se 25. listopada u Istanbulu.