Nevjerojatno!

Umalo ispao tragičar, a onda utišao Hrvate: Albanac ispisao povijest, ovo nitko nije napravio na Euru i SP-u

Klaus Gjasula je zabio autogol i gol u remiju Hrvatske i Albanije na Euru.

Klaus Gjasula (Foto: Afp)

Hrvatska nije uspjela svladati Albaniju (2:2) u dramatičnom susretu na Europskom prvenstvu u Hamburgu.

Vatreni su imali tri boda u džepu, a onda se dogodio potpuni šok. Igrala se 95. minuta kad je Klaus Gjasula zabio za veliki bod Albanije, a upravo će se o njemu još pričati godinama.

Dobio je priliku s klupe, ušao je u 72. minuti umjesto Qazima Lacija, a samo koju minutu kasnije skrivio autogol kojim je Hrvatska potpuno preokrenula rezultat na 2:1. No dvadesetak minuta kasnije se iskupio za sve, postigao je pogodak za veliki bod i upisao se u nogometnu povijest.

Gjasula je postao prvi igrač na europskim i svjetskim prvenstvima koji je ušao s klupe pa zabio autogol i gol.

Zanimljivo, već drugu utakmicu zaredom Albanci ispisuju nogometnu povijest. Protiv Talijana su zabili najbrži pogodak u povijesti Eura, a sada je Klaus Gjasula protiv Hrvatske napravio nešto što će rijetko tko ponoviti...

Zlatko Dalić Dalić otkrio kako je u svlačionici i koji je bio plan: ''Bili smo spori i tromi, ali sve je u našim rukama'' divider

Hrvatska reprezentacija Bilo je dosta kredita i igre na staru slavu: Dalić treba dati šansu mladim snagama! divider

Hrvati u Hamburgu Srbima pune naslovnica ''skandala'' s utakmice Hrvatske i Albanije divider