Turci ga hvale

VIDEO Livaković obranama izludio protivnike, u Europskoj ligi je najbolji: "Postao je div"

Hrvatski vratar Dominik Livaković je oduševio na utakmici Europske lige između Twentea i Fenerbahčea.

Dominik Livaković (Foto: Profimedia)

Fenerbahče je u gostima kod Twentea osvojio bod (1:1) u sklopu 2. kola Europske lige, a najbolji pojedinac u redovima turske momčadi bio je Dominik Livaković!

Domaćini su poveli pogotkom Michela Vlapa u 29. minuti, pucao je glavom, a lopta je odskočila i prebacila Livakovića. Gosti su se vratili pogotkom Dušana Tadića u 71. minuti koji je zabio za, pokazat će se kasnije, konačnih 1:1.

Jedinica hrvatske nogometne reprezentacije je upisala čak osam obrana, izluđivao je napadače nizozemske momčadi, a zahvaljujući tome bio je i najbolji igrač utakmice s ocjenom 8.5 prema Sofascoreu.

"U dijelovima utakmica u kojima Fenerbahče nije mogao pratiti pritisak i tempo protivnika, Livaković je postao div na golu. Naravno, ne treba zaboraviti ni Livakovića, ima strukturu koja iritira protivnika. On je vratar koji se zna kontrolirati, jako dobro zna gdje treba stati", piše Fanatik.

Zanimljivo, Livaković predvodi ljestvicu svih vratara u Europskoj ligi po broju obrana! U dva kola skupio je čak 13 obrana, a na drugom mjestu se nalazi Roi Mishpati iz Maccabi Tel Aviva.

Sve obrane Dominika Livakovića možete vidjeti OVDJE.

Borac - Panathinaikos Senzacija u Europi! Prvak BiH osvojio povijesni bod protiv velikana: Asistencije Šunjića i Ljubičića divider

Josip Čondrić Hrvatski vratar briljirao protiv kluba iz Srbije: Bravuroznom obranom sačuvao pobjedu divider

Luka Cindrić Luka Cindrić i Nikola Grahovac postali svjetski klupski prvaci! divider