Podjela bodova

Chelsea s igračem manje uzeo bod na Anfieldu: Mateo Kovačić odigrao drugo poluvrijeme

Liverpool i Chelsea podijelili su bodove u derbiju 3. kola, dok je City razmontirao Arsenal.

U derbiju 3. kola engleske Premierlige Liverpool i Chelsea su na Anfieldu igrali 1:1 (1:1).

Goste je u vodstvo lijepim pootkom glavom u 22. minuti doveo Havertz nakon ubacivanja iz kuta Jamesa, a na konačnih 1:1 poravnao je Salah iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Domaćini su dobili 11-erac nakon što je sudac Taylor pregledom snimke ustanovio kako je James igrao rukom na svojoj gol-liniji i tako spriječio zlazak lopte u mrežu pa je stoga osim na bijelu točku pokazao i crveni karton braniču Chelseaja.

Gosti iz Londona ipak su uspjeli čitavo drugo poluvrijeme s igračem manje obraniti svoj gol i osvojiti bod. Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je drugo poluvrijeme za Chelsea.

Ovim remijem Liverpool i Chelsea ostali su poravnati na ljestvici, sada dijele drugo mjesto sa po sedam bodova, koliko ima i vodeći West Ham United te četvrti Everton.

Ranije u subotu je suparnik zagrebačkog Dinama u skupini H Europske lige, West Ham United na svom terenu odigrao 2:2 (1:0) s Crystal Palaceom. Dinamo i West Ham susrest će se u 1. kolu u Zagrebu 16. rujna, dok je njihov dvoboj u Londonu na programu u posljednjem 6. kolu 9. prosinca.

Aktualni prvak Manchester City na svom je terenu deklasirao Arsenal sa 5:0 (3:0).

Rezultati 3. kola:

Manchester City - Arsenal 5:0 (Gundogan 7, F. Torres 12, 84, Gabriel Jesus 43, Rodri 53)
Aston Villa - Brentford 1:1 (Buendia 13 / Toney 7)
Brighton and Hove Albion - Everton 0:2 (Gray 41, Calvert-Lewin 58-11m)
Newcastle United - Southampton 2:2 (C. Wilson 55, Saint-Maximin 90+1 / Elyounousssi 74, Ward-Prowse 90+7-11m)
Norwich City - Leicester City 1:2 (Pukki 44-11m / Vardy 8, Albrighton 76)
West Ham United - Crystal Palace 2:2 (Fornals 39, Antonio 68 / Gallagher 58, 70)
Liverpool - Chelsea 1:1 (Salah 45+5-11m / Havertz 22)