Oba odigrali svih 90 minuta

Juranović rastužio Gvardiola i društvo! Union slavio protiv Leipziga i došao na bod Bayernu

Nogometaši Union Berlina slavili 1:2 na gostovanju u Leipzigu u 20. kolu Bundeslige.

Joško Gvardiol (Foto: Afp)

U derbi utakmici 20. kola Bundeslige nogometaši Union Berlina su kao gosti slavili kod Leipziga 1:2 te su se vratili na drugo mjesto ljestvice.

Kratko je Borussia Dortmund tijekom subote bila druga, a sada je opet Union Berlin prvi pratitelj vodećeg Bayerna od kojeg imaju samo bod manje. Leipzig je ostao na petom mjestu ljestvice.

Poljud VIDEO HNS-ov šef za sigurnost komentirao pritužbe iz Walesa na Poljud divider

Leipzig je poveo u 24. minuti kada je gostujuću mrežu zatresao Henrichs. No, gosti iz Berlina su imali kvalitetan odgovor u nastavku dvoboja kada su okrenuli rezultat na svoju stranu.

Prvo je Haberer u 61. minuti izjednačio, dok je jedanaest minuta kasnije Knoche bio miran i precizan s bijele točke te je doveo Union u vodstvo. Do kraja je domaćin napadao svim silama, postigao je i pogodak kojeg je VAR poništio te do boda nije uspio doći.

Nathan Jones Trese mu se stolica: Jones otkrio zašto nije bilo Hrvata u zapisniku divider

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za Leipzig, baš kao Josip Juranović za goste.

U nedjelju se igraju posljednje dvije utakmice ovog kola. Sastaju se Hertha - Borussia (M) te Koln - Eintracht.