Bayern i City sigurni

Atalanta šokirala Liverpool na Anfieldu, Atletico kiksao protiv Lokomotiva

U skupini D Atalanta je na Anfieldu pobijedila Liverpool s 2:0, te zakomplicirala situaciju u skupini.

Nakon Seville, Chelseaja, Barcelone i Juventusa, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Bayern te Manchester City, dok je u derbiju večeri Real Madrid na San Siru pobijedio Inter s 2:0 i gurnuo milanski klub na rub ispadanja.

Bayern je u susretu A skupine pobijedio RB Salzburg s 3:1 ostvarivši i četvrtu pobjedu u skupini.

gol expired Real Madrid slavio protiv Intera u Milanu, Vidal napravio veliku glupost divider

Bavarci nisu bili toliko efikasni kao u prošlom kolu kada su u Salzburgu slavili s 5:2, ovoga puta bilo je 3:1. Golove za momčad europskog prvaka zabili su Robert Lewandowski (43), Max Wober (43-ag) i Leroy Sane (68), dok je pogodak za goste zabio Mergim Berisha (73). Odlično raspoloženje kod domaćina pokvarilo je isključenje Marca Roce u 66. minuti.

Atletico kiksao protiv Lokomotiva

U drugom susretu iz ove skupine Atletico Madrid i Lokomotiv odigrali su bez golova. Vedran Ćorluka odigrao je cijeli susret za goste, dok Ivo Grbić nije nastupio za Atletico.

Na ljestvici vodi Bayern s 12 bodova, Atletico ima pet, Lokomotiv tri, a Salzburg jedan bod.

Diego Maradona u utakmici s Engleskom (Foto: AFP) Diego Maradona - anđeo i vrag: Iz pakla ogromne slave izrasla je neviđena karizma. Messi to ne može ni dotaknuti divider

U skupini C Manchester City osigurao je prolaz u osminu finala nakon gostujuće pobjede 1:0 protiv Olympiakosa. Pogodak odluke u četvrtoj pobjedi "Građana" zabio je Phil Foden u 36. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Porto porazivši Marseille s 2:0. Sanusi (39) i Sergio Oliveira (72) zabili su za portugalski sastav. Dodajmo kako su obje momčadi završile utakmicu s igračem manje. U 67. minuti kod Porta je isključen Grujić, a četiri minute kasnije "pocrvenio" je i Balerdi. Duje Ćaleta-Car nije igrao za OM, koji je upisao i četvrti poraz.

Na ljestvici vodi City s 12 bodova, Porto ima devet, Olympiakos tri, a Marseille je bez bodova.

Atalanta iznenadila Liverpool na Anfieldu

Nakon početna tri poraza engleski je prvak imao priliku osigurati prolaz, ali nije uspio premda je u prošlom kolu u Bergamu slavio s 5:0.

gol expired Napulj se opašta od Maradone, zapaljeno tisuće svijeća, gore i baklje divider

Ovoga puta Atalanta je izborila pobjedu koja je ostavlja u igri za prolaz. Golove su zabili Iličić (60) i Gosens (64), a Mario Pašalić i Boško Šutalo nisu nastupili za goste.

U drugom susretu Ajax je pobijedio Midtylland s 3:1.

Strijelci za "Kopljanike" bili su Gravenberch (47), Mazraoui (49) i Neres (66), a za goste je zabio Mabil (80-11m). Dominik Kotarski nije igrao za Ajax.

Na ljestvici vodi Liverpool s devet bodova, Ajax i Atalanta imaju po sedam, a Danci su na začelju bez bodova.

Rezultati susreta 4. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA A:
Atletico - Lokomotiv M. 0-0
Bayern - Salzburg 3-1 (Lewandowski 43, Woeber 52-ag, Sane 68 / Berisha 73)
TABLICA.
1. Bayern 4 4 0 0 15-4 12
2. Atletico 4 1 2 1 4-7 5
3. Lokomotiv M. 4 0 3 1 4-5 3
4. Salzburg 4 0 1 3 7-14 1

SKUPINA B:
Borussia M. - Šahtar 4-0 (Stindl 17-11m, Elvedi 34, Embolo 45+1, Wendt 77)
Inter - Real M. 0-2 (Hazard 7-11m, Hakimi 59-ag)
TABLICA:
1. Borussia M. 4 2 2 0 14-4 8
2. Real M. 4 2 1 1 9-7 7
3. Šahtar 4 1 1 2 3-12 4
4. Inter 4 0 2 2 4-7 2

SKUPINA C:
Olympiacos - Manchester City 0-1 (Foden 36)
Marseille - Porto 0-2 (Sanusi 39, Sergio Oliveira 72-11m)
TABLICA:
1. Manchester City 4 4 0 0 10-1 12
2. Porto 4 3 0 1 8-3 9
3. Olympiacos 4 1 0 3 1-6 3
4. Marseille 4 0 0 4 0-9 0

SKUPINA D:
Ajax - Midtjylland 3-1 (Gravenberch 47, Mazraoui 49, Neres 66 / Mabil 81-11m)
Liverpool - Atalanta 0-2 (Iličić 60, Gosens 64)

SKUPINA E:
Krasnodar - Sevilla 1-2 (Wanderson 56 / Rakitić 4, El Haddadi 90+5)
Rennes - Chelsea 1-2 (Guirassy 85 / Hudson-Odoi 22, Giroud 90+1)
TABLICA:
1. Chelsea 4 3 1 0 9-1 10
2. Sevilla 4 3 1 0 6-3 10
3. Rennes 4 0 1 3 2-7 1
4. Krasnodar 4 0 1 3 4-10 1

SKUPINA F:
Borussia D. - Club Brugge 3-0 (Haaland 18, 60, Sancho 45)
Lazio - Zenit 3-1 (Immobile 3, 55-11m, Parolo 22 / Dzjuba 25)
TABLICA:
1. Borussia D. 4 3 0 1 9-3 9
2. Lazio 4 2 2 0 8-4 8
3. Club Brugge 4 1 1 2 3-8 4
4. Zenit 4 0 1 2 3-8 1

SKUPINA G:
Dinamo K. - Barcelona 0-3 (Dest 52, Braithwaite 57, 70-11m, Griezmann 90+2)
Juventus - Ferencvaros 2-1 (Ronaldo 35, Morata 90+2 / Uzuni 19)
TABLICA:
1. Barcelona 4 4 0 0 13-2 12
2. Juventus 4 3 0 1 8-4 9
3. Dinamo K. 4 0 1 3 3-10 1
4. Ferencvaros 4 0 1 3 5-13 1

SKUPINA H:
Manchester United - Basaksehir 4-1 (Fernandes 7, 19, Rashford 35-11m, James 90+2 / Turuc 75)
Paris SG - RB Leipzig 1-0 (Neymar 11-11m)