Alvaro Arbeloa održao je najburniju konferenciju za medije otkako je preuzeo Real Madrida, glavna tema nije bio nadolazeći El Clasico protiv Barcelone, već veliki sukob u svlačionici između Federica Valverdea i Aureliena Tchouamenija.
Tri vijesti o kojima se priča
Nakon što je medije preplavila priča o fizičkom obračunu dvojice igrača u trening-centru Valdebebas, Arbeloa je prvi put javno progovorio o cijeloj situaciji. Iako nije želio dodatno dramatizirati incident, jasno je poručio što ga je najviše pogodilo:
"Ono što se događa u svlačionici Real Madrida trebalo bi ostati u svlačionici Real Madrida. To što je sve procurilo van za mene je izdaja i nelojalnost prema ovom grbu", rekao je Arbeloa.
Novinari su ga pitali je li u karijeri ikad doživio nešto slično:
"Imao sam suigrača koji je drugoga udario palicom za golf. Ono što se događa u svlačionici Real Madrida treba ostati u svlačionici Real Madrida i to me najviše boli. Takve stvari su se uvijek događale, ali ih ne opravdavam. Bio je to incident i imali smo nesreću da je Fede završio s posjekotinom. Više je stvar nesreće nego onoga što se stvarno dogodilo. Ispričali su se i sada se moramo fokusirati na nogomet", otkrio je.
Espanyol - Real Madrid 0:2 - sažetak (video)
Arbeloa smatra da su emocije i frustracija zbog loše sezone dovele do eskalacije sukoba, ali i dalje vjeruje svojoj momčadi.
"Pokazali su mi što znači biti igrač Real Madrida. Jako sam ponosan na njih i neću dopustiti da se dovodi u pitanje njihova profesionalnost."
Dodao je kako Real prolazi kroz vrlo teško razdoblje te da nije lako nositi pritisak igranja za klub takve veličine: "Ova svlačionica je mlađa od one u kojoj sam ja igrao. Ovakva iskustva pomoći će im da sazriju."
Posebnu pažnju izazvala je njegova reakcija na pitanje zna li tko je pustio informacije u javnost: "Ne radim za CIA-u i ne optužujem igrače. Mnogo je ljudi povezano s Real Madridom."
Unatoč cijelom incidentu, Arbeloa je potvrdio da Tchouameni neće biti izbačen iz momčadi.
