hrvati redom gubili

Harden za povijest: NBA liga ovako nešto NIKADA nije doživjela!

NBA liga nikada prije nije vidjela ono što je James Harden napravio ove sezone...

Košarkaš Houston Rocketsa James Harden, popularan kao "Brada" (The Beard), ispisao je novu stranicu NBA povijesti, nikada prije viđenu u modernoj košarci! Rocketsi su u noći s petka na subotu gostovali u Philadelphiji i slavili 123:118, a Harden je novim triple-doubleom predvodio svoju momčad do pobjede.

Bradonja je upisao 51 poen, 13 skokova i isto toliko asistencija! Harden je postao prvi igrač u povijesti NBA lige koji je upisao više od jednog triple-doublea u kojem je zabio najmanje 50 koševa! Prethodno ovome u novogodišnjoj je noći upisao 53 koša, 16 skokova i 17 asistencija u slavlju protiv New Yorka 129:122.

Hardenu je ovo bio peti triple-double u sezoni u kojem je upisao barem 40 poena, čime se izjednačio s legendarnim Oscarom Robertsonom. Po prvi puta u karijeri Bradonja je u prvih 50 utakmica sezone upisao 1400 poena, 400 skokova i 500 asistencija, čime se također izjednačio s Robertsonom. Doduše, Big O je to radio u tri sezone svoje karijere.

Kada Harden bilježi dvoznamenkaste brojke u tri spomenute kategorije, Houston je na omjeru pobjeda i poraza 12-2.

Spomenimo da 76ersima nije pomogao ni odličan povratak Joela Embiida koji je za 28 minuta na parketu upisao 32 poena, sedam skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i dvije blokade. Dario Šarić je zaigrao 21 minutu te upisao 12 poena, četiri skoka, dvije asistencije te po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Bojan Bogdanović bio je solidan u porazu Brooklyn Netsa kod NBA prvaka Cleveland Cavaliersa 123:116. Babo je za 30 minuta na parketu upisao 17 koševa, dva skoka, tri asistencije i ukradenu loptu. Imao je 54 posto šuta iz igre, ali je pogodio samo jednu od šest pokušaja za tri poena.

LeBron James i Kyrie Irving predvodili su Cavse do pobjede s kombinirano 59 poena i 17 asistencija.

Boston se poigrao Orlando Magicom i slavio sa 128:98, no težak poraz omogućio je dvojici Hrvata da upišu lijepe brojke. Štoviše, Damjan Rudež odigrao je najbolju utakmicu svoje NBA karijere te je za 24 minute na parketu upisao 14 poena uz 100-postotni šut iz igre (4-4 trice, 1-1 za dvicu). Mario Hezonja proveo je na parketu 22 minute i upisao sedam poena, tri skoka i pet asistencija. Za razliku od Rudeža Mario je pogodio tek tri od osam pokušaja iz igre.

Od ostalih rezultata izdvojimo težak poraz San Antonio Spursa kod New Orleansa, te nastavak problema Chicago Bullsa koji su kod kuće poraženi od Miami Heata.

Spursi su gotovali kod ponajlošije momčadi lige, čak im se vratio Kawhi Leonard, no to nije bilo dovoljno za ništa više od uvjerljivog 119:103 poraza. Čak sedmorica igrača Pelicansa imali su dvoznamenkasti učinak u poenima, dok je "zahrđali" Leonard bio neprecizan s tek 37 posto šuta.

Trener Bullsa Fred Hoiberg odlučio je kazniti dvojicu svojih najboljih igrača, Dwyanea Wadea i Jimmyja Butlera, jer su otvoreno kritizirali mlade igrače u momčadi. Posjeo ih je na klupu na početku utakmice protiv Miamija, uveo sredinom prve četvrtine i pružio im uobičajenu minutažu, no to je bilo dovoljno tek za poraz 100:88.

Butler je pogodio jednu od 13 lopti, Wade 6 od 17, a problematični Rondo je upisao 13 koševa, sedam skokova i asistencija te tri ukradene lopte.

NBA liga, petak:

Philadelphia - Houston 118-123
Dario Šarić igrao je za Philadelphiju 21 minutu i ubacio 12 koševa (šut za dva 4-8, trica 0-1, slobodna bacanja 4-6) uz 4 skoka, 2 asistencije te po 1 osvojenu loptu i blokadu

Cleveland - Brooklyn 124-116
Bojan Bogdanović igrao je 30 minuta za Brooklyn i postigao 17 koševa (šut za dva 6-7, trica 1-6, slobodna bacanja 2-2) uz 2 skoka, 3 asistencije i 1 osvojenu loptu

Boston - Orlando 128-98
Damjan Rudež igrao je 24 minute za Orlando i postigao 14 koševa (šut za dva 1-1, trica 4-4) uz 1 skok, 2 osvojene lopte i 1 blokadu, dok je Mario Hezonja također za Orlando igrao 22 minute i postigao 7 koševa (šut za dva 2-4, trica 1-4) uz 3 skoka, 5 asistencija i 1 blokadu

Atlanta - Washington 86-112
Toronto - Milwaukee 102-86
New York - Charlotte 110-107
Portland - Memphis 112-109
Chicago - Miami 88-100
New Orleans - San Antonio 119-103
Indiana - Sacramento 115-111 - produžetak