Hrvatski košarkaš Mario Hezonja sinoć je u porazu svojih New York Knicksa ostvario solidan učinak s 14 koševa, dok je Ivica Zubac u pobjedi Los Angeles Lakersa upisao svega četiri koša.

Od New York Knicksa sa 111:101 bili su bolji domaći Portland Blazersi, koje je predvodio Jusuf Nurkić sa 20 koševa. CJ McCollum i Damian Lillard zabili su po 17 koševa za pobjedničku momčad, a Lillard je upisao i devet asistencija.

Najbolji kod New Yorka bio je Enes Kanter s 18 ubačaja, a Emmanuel Mudiay dodao je 17. Hezonja je odigrao 31 minutu i u tom je vremenu upisao 14 koševa uz šut iz igre 5/10 (trice 0/2) te tome pridodao sedam skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte.

Los Angeles Lakersi  sa 107:97 nadigrali su domaće Dallas Maverickse, nadoknadivši u trećoj četvrtini zaostatak od čak 15 koševa.

Brandon Ingram bio je najbolji igrač Lakersa s 29 koševa, a Lonzo Ball dodao je 21. Zubac je odigrao četiri minute za Lakerse, koji su u trećoj četvrtini nadigrali Dallas sa 32:13, i u tom je vremenu ubacio četiri koša (šut iz igre 1/2) uz dva skoka.

Maverickse je predvodio rookie Luka Dončić s 27 poena i osam skokova.

San Antonio Spursi u gostima su sa 119:107 bili bolji od Detroit Pistonsa, a njihovu treneru Gregu Popovichu to je 1221. pobjeda u karijeri zahvaljujući kojoj se popeo na treće mjesto svih vremena NBA po broju pobjeda među trenerima. Ispred Popovicha, koji vodi Spurse već 23 godine, nalaze se još samo Don Nelson s 1335 pobjeda i Lenny Wilkens s 1332 pobjede.

DeMar DeRozan zabio je 26 koševa uz devet asistencija i sedam skokova za Spurse, a LaMarcus Aldridge dodao je 25. Blake Griffin ubacio je 34 koša, pridodavši tome osam asistencija za Pistonse.

NBA utakmice koje su odigrane u ponedjeljak:

Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 97:107
(Ivica Zubac odigrao je četiri minute za Los Angeles, zabio je četiri koša i upisao dva skoka)

Detroit Pistons - San Antonio Spurs 107:119

Boston Celtics - Brooklyn Nets 116:95

Houston Rockets - Denver Nuggets 125:113

Milwaukee Bucks - Utah Jazz 114:102

New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 114:95

Portland Trail Blazers - New York Knicks 111:101
(Mario Hezonja je odigrao 31 minutu za New York, zabio je 14 koševa i upisao sedam skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte)

Sacramento Kings - Orlando Magic 111:95