cavsi prekinuli niz poraza

Luda noć u NBA ligi: Curry zabio 11 trica, a Harden tek jednu iz 17 pokušaja

Cleveland Cavaliersi prekinuli su niz od 12. uzastopnih poraza, Curry je zabio 11 trica i srušio Dončićeve Mavse.

Curry i Dončić u zagrljaju (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Košarkaši Cleveland Cavaliersa prekinuli su niz od 12 uzastopnih poraza u NBA ligi svladavši kao gosti Los Angeles Lakerse sa 101:95. U tom susretu priliku su dobila oba mlada hrvatska centra koja nastupaju u tim momčadima.

Ante Toni Žižić je u sastavu Cavsa dobio 10 minuta tijekom kojih se nije upisao u strijelce, uputio je jedan neprecizan šut za dva, ali je sakupio četiri skoka i ostvario jednu asistenciju. S druge je strane Ivica Zubac za Lakerse igrao 11 minuta i postigao pet koševa (šut za dva 2-3, slobodna bacanja 1-1) uz dva skoka i dvije blokade.

Cedi Osman je sa 20 poena bio najbolji strijelac gostiju kod kojih je Alec Burks ubacio 17 koševa uz 13 skokova, dok je Kyle Kuzma sa 29 ubačaja i 9 skokova bio prvo ime Lakersa koji i dalje igraju bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa.

Hezonja dobro krenuo, pa nestao s terena

Mario Hezonja postigao je devet koševa (šut za dva 3-5, trica 0-1, slobodna bacanja 3-3) uz pet skokova, dvije asistencije i dvije osvojene lopte za 22 minute provedene u igri u 105-108 domaćem porazu New York Knicksa od Philadelphia 76-ersa. Gosti iz Philadelphije umalo su u nastavku ispustili 24 poena prednosti koje su stvorili u prvom poluvremenu, no pokušaj trice za produžetak Emanuela Mudiaya s istekom vremena ipak nije bio precizan.

Sjajan je u dresu Sixersa bio Ben Simmons sa 20 koševa, 22 skoka i 9 asistencija, dok je Joel Embiid ubacio 26 poena za pobjednike. Kod domaćih se istaknuo Kevin Knox sa 31 poenom.

Curry zabio 11 trica, Dončić ponovno sjajan

Prvaci Golden State Warriorsi uspjeli su velikim preokretom u završnici doći do 119-114 pobjede na gostovanju kod Dallas Mavericksa, a briljirao je Stephen Curry koji se zaustavio na 48 koševa ubacivši svih posljednjih sedam poena na susretu, te čak 11 trica tijekom čitave utakmice.

Domaći su 3:50 minuta prije kraja dvoboja vodili sa 113-108 i imali posjed, ali su prvaci serijom 11-1 zaključili dvoboj. Curry je 1:40 prije isteka vremena pogodio dvicu za 114-114, minutu potom i tricu za 117-114, a ostao je miran i pogodio oba slobodna bacanja za potvrdu pobjede pet sekundi prije kraja. Kevin Durant dodao je 28 ubačaja za Warriorse, dok su najbolji kod Mavsa bili "rookie" Luka Dončić sa 26 i bivši igrač Warriorsa Harrison Barnes sa 22 poena.

Denver Nuggetsi zadržali su prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji 116-113 domaćim uspjehom protiv Portland Trail Blazersa. U neizvjesnoj završnici gosti su imali priliku tricom izboriti produžetak, ali Damian Lillard nije bio precizan. Ponovno je sjajan kod Nuggetsa bio Nikola Jokić s 40 koševa, 10 skokova i 8 asistencija, dok je Lillard predvodio strijelce Blazersa sa 26 poena.

Ludnica u Washingtonu s dva produžetka

Vrlo je napeto bilo i u Washingtonu gdje su Toronto Raptorsi trebali dva produžetka za 140-138 pobjedu protiv domaćih Wizardsa, kojom su zadržali vodeću poziciju u Istočnoj konferenciji i čitavoj ligi. Raptorsi su vodili i sa 23 koša razlike, a sredinom četvrte četvrtine njihova je prednost i dalje bila velikuh 12 razlike, no domaći su prvenstveno raspoloženom Bradleyu Bealu i njegovim dalekometnim ubačajima izborili produžetak.

U drugom dodatku Wizardsi su stigli i nadomak pobjede povevši sa 138-136, no Serge Ibaka zabio je tricu za 139-138 prednost Raptorsa 15 sekundi prije kraja. Otto Porter je u posljednjem napadu domaćih promašio tricu da bi Danny Green pogodio jedno od dva slobodna bacanja dvije sekunde prije sirene za 140-138, a u preostalom vremenu Wizardsi su se spetljali i ostali bez šuta na koš.

Kawhi Leonard predvodio je Raptorse sa 41 košem i 11 skokova, dok Wizardsima nije bio dovoljan niti "triple-double" Beala koji je postigao 43 koša, 10 skokova i 15 asistencija.

Bucksi lagano do pobjede, Harden opet preko 35

Milwaukee Bucksi lako su kao gosti nadvisili Atlanta Hawkse sa 133-114 uz još jednu dojmljivu partiju Giannisa Antetokounmpa koji je postigao 33 koša, dok je Trae Young sa 26 poena i 10 skokova bio prvo ime domaćih.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Orlandu gdje je domaći Magic svladao Houston Rocketse sa 116-109 serijom 18-4 u posljednje četiri i pol minute. Aaron Gordon i Nikola Vučević su sa po 22 poena predvodili Magic, dok je James Harden sa 38 ubačaja, 12 asistencija i 9 skokova bio nadomak novom "triple-doubleu" za Rocketse.

Susreti NBA lige igrani u nedjelju:

LA Lakers - Cleveland 95-101

(Ivica Zubac igrao je za LA Lakerse 11 minuta i postigao 5 koševa (šut za dva 2-3, slobodna bacanja 1-1) uz 2 skoka i 2 blokade
Ante Toni Žižić igrao je za Cleveland 10 minuta bez poena (šut za 0-1) uz 4 skoka i 1 asistenciju)

New York - Philadelphia 105-108

(Mario Hezonja igrao je za New York 22 minute i postigao 9 koševa (šut za dva 3-5, trica 0-1, slobodna bacanja 3-3) uz 5 skokova, 2 asistencije i 2 osvojene lopte)

Washington - Toronto 138-140 (2 produžetka)

Atlanta - Milwaukee 114-133

Orlando - Houston 116-109

Dallas - Golden State 114-119

Denver - Portland 116-113