breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"
luka predvodi dallas

Dončić s "onoga svijeta": Slovenac odigrao još jednu maestralnu utakmicu uz dva majstorska poteza

Luka Dončić odigrao je još jednu utakmicu utakmicu koja će ga približiti nagradi za najboljeg rookieja godine u NBA ligi.

Luka Dončić puca za tri poena (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Rookie NBA senzacija Luka Dončić odradio je još jednu utakmicu za pamćenje. U pobjedi Dallasa nad Phoenixom 104:94 upisao je 30 poena, šest skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. To mu nije najbolji učinak karijere u NBA ligi, jer je protiv New Orleansa bio upisao 34 poena.

Sunsima je ubacio osam od 14 lopti koje je uputio iz igre, te 10 od čak 16 slobodnih bacanja. Potez utakmice također je pripao njemu, nakon što je u prvoj četvrtini pod prekršajem zabio tricu, te potom slobodno bacanje.

Dončić je ujedno zabio i koš kojim je otpor Phoenixa slomljen u posljednjoj minuti utakmice i to sa svojim prepoznatljivim šutom za tri poena, nakon "step backa" (koraka unazad).

Za Dončića je to četvrti put ove sezone da zabija preko 30 poena na NBA utakmici, što je prava rijetkost za jednog rookieja, pogotovo kada taj rookie dolazi iz Europe.