Euroliga: Vrlo dobri Tomić u derbiju kola, poraz sjajnog Baraća

Niti sjajna predstava Stanka Baraća nije bila dovoljna njegovo Caji Laboral da pobijedi u susretu 6. kola skupine A Eurolige na gostovanju kod Maccabija...

Naime, Maccabi je slavio pobjedu rezultatom 81-70, a Barać je za nepune 32 minute na parketu upisao 18 koševa (šut za dva 8/11, sl. bacanja 2/2), tri ukradene lopte, dvije asistencije i četiri blokade. Iako nije bio najbolji strijelac svoje momčadi (San Emeterio je zabio 21 koš), priskrbio mu je njegov učinak najveći valorizacijski indeks (34) od svih igrača na utakmici. Maccabi je do pete ovosezonske pobjede predvodio Lior Eliyahu sa 18 koševa i 6 skokova.

U susretu dviju prvoplasiranih momčadi skupine B Real Madrid je na domaćem parketu savladao Olympiacos 82-68. Ante Tomić zabio je za 25 minuta na parketu 12 koševa (šut za dva 5/8, sl. bacanja 2/2) uz osam skokova. Tomić je bio treći najbolji strijelac svoje momčadi, nakon Sergija Rodrigueza (19) i Sergija Llulla (16).

Realu je ovo bila četvrta ovosezonska pobjeda, dok je Olympiacos doživio drugi poraz.

Euroliga, 6. kolo:

skupina A

Maccabi – Caja Laboral 81-70
Partizan – Žalgiris 68-62

Redoslijed: 1. Maccabi 5-1, 2. Žalgiris 4-2, 3. Partizan 4-2, 4. Caja Laboral 2-4, 5. Himki 2-4, 6. Asseco Prokom 1-5

skupina B

Brose Baskets – Lottomatica Roma 67-68
Spirou Charleroi – Unicaja 79-74
Real Madrid – Olympiacos 82-68

Redoslijed: 1. Olympiacos 4-2, 2. Real Madrid 4-2, 3. Unicaja 3-3, 4. Lottomatica 3-3, 5. Brose Baskets 2-4, 6. Spirou Charleroi 2-4