Velika razlika u kvaliteti

Očekivan poraz: Cibona izgubila od Igokee u Laktašima

Igokea vodi na ljestvici sa 42 boda, Crvena zvezda, Mornar i Budućnost imaju po 39 bodova.

U susretu 24. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je poražena u Laktašima od vodeće Igokee sa 80-88.

Igokea je vodila praktički cijelu utakmicu, a posljednju četvrtinu je ušla s vodstvom od 11 koševa razlike (64-53).

Cibona se četiri minute prije kraja primaknula na četiri koša minusa (74-70), no domaćin je serijom 7-0 pobjegao na 81-70 i zatim mirno priveo susret kraju.

Domaćine su do 19. pobjede predvodili Marko Jošilo sa 15 koševa, te Steven Gray i Anthony Clemons sa po 13 koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Darko Planinić sa 15, Krešimir Radovčić sa 13 i Lovro Gnjidić sa 11 koševa.

Zadar je deveti sa 31 bodom, koliko ima i Split na 10. mjestu. Cibona drži 12. mjesto sa 29 bodova, koliko ima i Krka.