Hrvatska reprezentacija
To je to!

Kramarić bez okolišanja otkrio plan za Armeniju: ''Koga briga za umor, idemo do kraja''

Andrej Kramarić prokomentirao je pobjedu Hrvatske 0:2 protiv Latvije u koju je i on ugradio pogodak.

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je vrijednu 0:2 pobjedu protiv Latvije u borbi za Euro 2024. godine u Njemačkoj.

Vatreni su odlično otvorili susret koji se igrao u teškim uvjetima u Rigi, brzo su načeli Latviju golovima Majera (6) i Kramarića (16) i zatim dominirali sve do kraja susreta.

Stanišić je poslao koristan ubačaj u kazneni prostor, lopta se odbila do Kramarića, a on je iskusno iskoristio priliku i loptu pospremio pokraj vratara Ozolsa.

Lovro Majer Lovro Majer upisao gol i asistenciju: "Ovo mi puno znači, u super smo situaciji" divider

Nakon utakmice Andrej Kramarić nije skrivao zadovoljstvo pogotkom, ali istaknuo je da su tri boda na kontu daleko najvažniji.

''Odlično smo krenuli, bitna dva gola u prvom poluvremenu. Zadržali smo vodstvo i točno ono što smo htjeli smo napravili. Znali smo da neće biti laka utakmica, što zbog vremena, što zbog stanja terena. Ostvarilo se ono što smo priželjkivali, zabili iz prve, druge šanse, na iskustvo smo izdržali do kraja utakmice, ali naravno da smo bili bolja momčad svih 90 minuta. Pokazali smo karakter, iskoristili šanse i rutinski priveli utakmicu kraju.

Pogledajte sažetak utakmice Latvija - Hrvatska

Jeste se uspjeli barem malo sačuvati za tu utakmicu protiv Armenije koja nas čeka u utorak?

''Tako svejedno, nije bitno jesmo se istrošili ili ne, svi znamo što nas čeka u utorak. Idemo do kraja, bez obzira na umor, dajemo gas od prve minute. Krenuti ćemo od početka agresivno, organizirano, pametno, nadam se da će sve biti uredu kao i danas i da ćemo iskoristiti svoje prilike i plasiramo na Euro'', započeo je naš napadač.

Neki su gledali utakmicu Walesa i Armenije, jeste li i vi bacili oko, pogledali rezultat s vremena na vrijeme?

''Nisam pratio Wales i Armeniju, fokus je bio na današnjoj utakmici''

''Nisam toliko pratio, pratio sam rezultat, a neki su gledali uživo na mobitelu. Što se tiče slikovnog prijenosa, bio sam fokusiran na ovu utakmicu, znali smo da moramo pobijediti. To će biti ključno i u utorak'', rekao je Andrej.

Proslava pogotka VIDEO Hrvatska s dva brza gola riješila Latviju, a sad po Euro na Maksimiru! divider

Igrali ste krilo, napadača, kod Nagelmanna čak i osmicu, ali ova uloga vam nekako najviše paše.

''Neću uopće pričati o ulozi i poziciji na terenu, već pet godina u Hoffenheimu igram recimo tu osmicu. Meni nije problem nije odigrati bilo koju poziciju, gdje god se nađem u reprezentaciji – meni super'', tvrdi.

Kramarić je imao problema s ozljedama u posljednje vrijeme, ali izgleda da se vratio u formu u pravi trenutak.

''Nakon gola super se osjećam, spreman sam za utorak'', zaključio je 32-godišnjak.

Hoće li Vatreni pobjedom protiv Armenije osigurati Euro?