Na uzvrat s +5!

Novi veliki skalp PPD Zagreba: Arena opet na nogama zbog rukometaša

Rukometaši PPD Zagreba upisali su veliku i uvjerljivu pobjedu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka protiv danskog Koldinga...

U zagrebačkoj Areni PPD Zagreb slavio je s 22:17, što je velika zaliha uoči uzvrata u Danskoj za osam dana.

Zagrebaši su susret otvorili s 5:0, a potom su vodili i s 11:2, dok je poluvrijeme završilo s +7 (15:8). U nastavku je Zagreb nastavio igrati čvrstu obranu, ali je i danski sastav pojačao svoju. To je rezultiralo malim brojem pogodaka u drugih 30 minuta (16), no i u takvom se poluvremenu sastav Veselina Vujovića odlično snašao.

Mogli su igrači Zagreba otići na uzvrat i sa većom prednošću, jer su sedam minuta prije kraja imali 9 golova viška. No, u završnici im je ponestalo snage i koncentracije, pa su Danci uspjeli ublažiti poraz i sačuvati izglede za prolaz.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Luka Stepančić sa 6 i Zlatko Horvat sa 4 gola, dok je na vratima briljirao Filip Ivić sa 13 obrana. Momčad Koldinga predvodio je Magnus Landin sa 6 pogodaka.