Sve samo ne lagano

VIDEO Pogledajte kako su se Kauboji obračunali s Bjelorusima

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjednički je otvorila nastup na Europskom prvenstvu.

Izabranici Željka Babića su s 27:21 pobijedili Bjelorusiju, nakon što je na poluvremenu bilo 15:15.

Put do prve pobjede na Europskom prvenstvu bio je sve samo ne lagan, posebno u prvom poluvremenu kada nismo mogli zaustaviti najboljeg igrača Bjelorusije, Sergeja Rutenku.

U toj ranoj fazi utakmice, kada je bilo najteže, kapetanski je odigrao Marko Kopljar. Kopljar je jedini pronalazio načina da svlada superaspoloženog bjeloruskog vratara Vjačeslava Saldacenka.

No u drugom poluvremenu razbranio se i naš vratar. Ivan Stevanović zamijenio je Mirka Alilovića i pogurnuo Hrvatsku do pobjede. Uz njega, u napadu je briljirao Manuel Štrlek.

Hrvatsku su predvodili sjajni kapetan Marko Kopljar s 5 golova iz 5 pokušaja, najbolji strijelac utakmice Manuel Štrlek s 9 golova, te posebno 33-ogodišnji debitant na velikom natjecanju, vratar Ivan Stevanović.