Bravo Kauboji!

Sjajna Hrvatska pobijedila Norvešku i osvojila BRONCU na Europskom prvenstvu!

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Norvešku 31:24 i osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu.

Rukometaši Hrvatske u Krakowu su svladali Norvešku s 31-24 (15-11) i po treći put u povijesti osvojili brončano odličje na europskim prvenstvima, čime su izborili i izravan plasman na Svjetsko prvenstvo 2017. u Francuskoj. Veliko priznanje dobio je i Manuel Štrlek koji je uvršten u momčad prvenstva.

Hrvatska je u prvom poluvremenu najbolje razdoblje imala od 14. do 22. minute, kad su se naši rukometaši serijom 5-0 odlijepili na 11-6, brzim kontranapadima koji su došli kao plod čvrste igre u obrani i nekoliko sjajno zaustavljenih udaraca Norvežana od Ivana Stevanovića koji je dobio prednost u odnosu na Mirka Alilovića. Momčad Željka Babića je u drugo poluvrijeme donijela prednost od četiri pogotka (15-11).

Pogotkom Zlatka Horvata nakon 17 sekundi igre Hrvatska je na početku drugog dijela došla do vodstva 16-11, ali je uslijedio norveški odgovor, šest pogodaka u devet minuta, čime je u 40. minuti Norveška izjednačila na 17-17. Bilo je to prvo izjednačenje nakon 6-6 iz 13. minute.

Čudesni Stevanović opet dobnio prevagu

No, u posljednjih 20 minuta dvoboja ponovno se razbranio Ivan Stevanović, raspucao Zlatko Horvat, proradili su i vanjski igrači što je Hrvatsku odvelo do bronačnog odličja u Poljskoj.

Najbolji strijelac naše reprezentacije protiv Norveške bio Horvat s osam pogodaka, Domagoj Duvnjak je postigao šest, a po četiri Marino Marić i Manuel Štrlek. Ivan Stevanović je obranio oba sedmerca Norvežanima i ukupno zaustavio njihovih 14 udaraca. Vratar koji je s 33 godine dočekao debitantski nastup za hrvatsku reprezentaciju na velikom natjecanju, ponovno je dobio priliku braniti od prve minute i iskoristio ju je na najbolji mogući način.Prava je šteta što ga izbornik nije stavio da brani od početka i u polufinalu protiv Španjolske.

Za hrvatsku reprezentaciju ovo je treća brončana medalja na europskim prvenstvima i ukupno peto odličje. Prvu broncu su osvojili na premijernom EP-u u Portugalu 1994. godine, a drugu prije četiri godine u Srbiji. Srebrnu medalju hrvatski su rukometaši osvajali 2008. u Norveškoj i 2010. u Austriji. Naslov europskog prvaka jedini je koji nedostaje hrvatskoj reprezentaciji s velikih natjecanja.

HRVATSKA - NORVEŠKA 31-24 (15-11)

HRVATSKA: Stevanović, Alilović; Marić 4, Duvnjak 6, Kopljar 1, Gojun, Horvat 8 (3), Karačić 2, Kozina 2, Štrlek 4 (1), Čupić, Kovačević, Mamić 1, Šebetić, Slišković 3, Cindrić.

NORVEŠKA: Christensen, Erevik; Sagosen 5, Kristensen, Hykkerud 3, Myrhol 3, Overby, Mamelund, Toennesen 1, Jondal 4, Bjoernsen 3, Lindboe, Gullerud, O'Sullivan, Reinkind 2, Hansen 3.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Norveška 10 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 4/6, Norveška 0/2

SUCI: Gjorgji Načevski i Slave Nikolov (Makedonija)

Jeste li zadovoljni broncom rukometaša na EP-u?