dobro su krenuli i...

Hrvatska bez finala: Španjolskoj pobjeda i utakmica s Njemačkom za zlato!

Španjolska je pobijedila Hrvatsku u polufinalu EP-a te će u nedjelju u finalu igrati protiv Njemačke.

Hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela proći u finale Europskog prvenstva. Španjolska je pobijedila Hrvatsku 33-29 (18-14) i izborila finale koje će u nedjelju igrati protiv Njemačke. Nakon čudesne pobjede od 14 razlike protiv Poljske u srijedu, hrvatski rukometaši dva dana kasnije nisu imali snage za novu veliku predstavu.

Bilo je to čak 17. polufinale hrvatskih rukometaša na velikim natjecanjima, nažalost i osmi poraz pri čemu peti uzastopce. Bilo je to i treće uzastopno polufinale na europskim prvenstvima koje smo izgubili pa tako europsko zlato i dalje ostaje jedino nedostižno za naše rukometaše.

Hrvatska će u susretu za broncu igrati protiv Norveške. U drugom polufinalu je Njemačka nakon produžetaka pobijedila Norvešku 34-33 (27-27, 14-13), a odlučujući pogodak postigao je Kai Hafner pet sekundi prije kraja produžetka.

Finale je na rasporedu u nedjelju u 17:30, dok je dvoboj za broncu između Hrvatske i Norveške u 15.00 sati.

Hrvatska sjajno otvorila utakmica pa upala u 'crnu rupu'

Hrvatska je sjajno ušla u utakmicu i prvih 20 minuta bila je u stalnom vodstvu. Pritom smo imali i po tri gola viška (4-1, 8-5, 10-7, 12-9). Mirko Alilović je imao tri obrane, obrana je funkcionirala, a u napadu smo igrali raznovrsno i brzo. Nažalost, u posljednjih deset minuta prvog dijela naša se igra raspala. Počelo je curiti na sve strane i Španjolci su serijom 8-1 od tri gola zaostatka (10-13) došli su do četiri gola prednosti (18-14). Španjolci su nas uništili golovima s crte, Julen Aguinagalde je zabio četiri gola, dok su Arpad Šterbik i Gonzalo Perez de Vargas sakupili ukupno sedam obrana.

Šteta što je u tim trenucima izbornik Željko Babić forsirao Alilovića na golu iako je stao s obranama, dok je heroj u pobjedi s Poljacima Ivan Stevanović na iznenađenje mnogih ostao sjediti na klupi.

Nastavak je donio i prvo španjolsko vodstvo s pet golova razlike (19-14). Srećom, zabili smo brza dva gola za smanje vodstva (16-19) i u idućih nekoliko minuta plesali između tri i četiri gola zaostatka. U 40. minuti smo se napokon približili na dva gola minusa (21-23), a zatim promašili dva napada za minus jedan. U 45. minuti smo se posve vratili u igru golom Luke Šebetića koji je smanjio na 23-24.

Minus jedan smo imali i sedam minuta prije kraja (26-27), no nažalost, Španjolci tada rade seriju 3-0 i pet minuta prije kraja utakmice imali su velikih 30-26. Kada je Manuel Štrlek minutu i pol prije kraja kod rezultata 29-32 promašio sedmerac priči je bio kraj.

Španjolce su do četvrtog plasmana u finale predvodili Jesus Antonio Garcia i Valero Rivera sa šest, te Julen Aguinagalde s pet golova, dok su u hrvatskim redovima najefikasniji bili Ivan Slišković sa šest, te Marino Marić, Marko Kopljar i Manuel Štrlek sa po četiri gola.

Kako komentirate poraz Hrvatske u polufinalu EP-a?