Zadnji turnir uoči Rija

Hrvatska teško stradala na otvaranju jakog turnira, Hezonja najraspoloženiji

Hrvatska košarkaška reprezentacija porazom je krenula na posljednjem turniru uoči Olimpijskih igara u Rio de Janeiru.

Hrvatska košarkaška reprezentacija je u subotu u prvoj utakmici turnira 'četiri nacije', koji se kao priprema za Olimpijske igre održava u Argentini, poražena od domaćina sa 78-97 (23-10, 22-23, 24-13, 28-32).

Argentina je vodila već nakon prve četvrtine s 23-10, ali u drugoj četvrtini su naši košarkaši pokazali drugačiju igru s boljim šutem i boljom obranom te je dobili s 23-22. Na poluvremenu je rezultat bio 45-33 za Argentinu. U trećoj četvrtini Hrvatska je opet slabija i završava je sa zaostatkom od 11 koševa za Argentincima (24-13). U zadnjoj četvrtini suparnici su također bolji s 32-28.

Najučinkovitiji u redovima naše reprezentacije bio je Mario Hezonja sa 17 poena, dok su Simon i Bogdanović zabili svaki po 10 koševa. Argentinu su predvodili Nocioni s 19 koševa i Delfino s 13.

Danas u 23.00 sata Hrvatska igra protiv Francuske, a od suparnika na turniru joj još preostaje Srbija s kojom nas čeka ogled u ponedjeljak. Ovaj turnir će Hrvatskoj polsužiti kao provjera uoči Olimpijskih igara u Rio de Janeiru.

Na Olimpijskim igrama Hrvatska će igrati u skupini B zajedno s europskim prvakom Španjolskom, domaćinom Brazilom, Argentinom, Litvom i Nigerijom, a izbornik Petrović naglasio je kako bi prolaz skupine bio još jedna senzacija. Nakon osvojenog turnira u Torinu.

Argentina: Scola 12, Ginobili 3, Campazzo 8, Laprovitolla 7, Brussino 2, Delfino 13, Vaulet 9, Delia 6, Nocioni 19, Deck, Mainoldi 6, Acuna 12

Hrvatska: Babić 3, Krušlin 4, Stipčević, Simon 10, Hezonja 17, Šarić 5, Ukić 11, Planinić 2, Bilan 6, Šakić 5, Arapović 5, Bogdanović 10