Prvo zlato bez prijenosa

Ovo je 'biser nad biserima': Propustili povijesni trijumf

Cisse je slavio u finalu pobijedivši u kategoriji do 80 kg Britanca Lutalo Muhamma u zadnjoj sekundi sa 8-6.

Televizija Obale Bjelokosti nije u petak emitirala finale taekwondoa i pobjedu Bjelokošćanina Cheick Sallah Junior Cissea na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru koji je svojoj zemlji donio prvu zlatnu olimpijsku medalju.

Televizijski gledatelji su na ekranima u više navrata mogli vidjeti obavijest "da distributer televizijskih prava prenosi atletiku umjesto taekwondoa".

Tako stanovnici Obale Bjelokosti nisu imali mogućnost vidjeti povijesni trijumf Sheika Cisséa zahvaljujući kojem se po prvi put na Olimpijskim igrama svirala njihova himna.

No, to nije bilo jedino slavlje za Obalu Bjelokosti koju su gledatelji u domovini propustili. Isti je dan u taekwondou u ženskoj kategoriji do 67 kg brončanu medalju uzela Ruth Marie Christelle Gbagbi.

Do sada je Obala Bjeloksoti osvojila samo jednu medalju na olimpijskim igrama i to srebrnu 1984. u Los Angelesu koju joj je donio atletičar Gabriel Tiacoh u utrci na 400 m.