Australija druga

Amerikanci pobijedili Francusku i osvojili prvo mjesto u skupini bez poraza

SAD su u konačnici sa samo 100-97 svladale Francusku, ali minutu i pol prije kraja bilo je 100-90.

Kako je redoslijed prve četiri reprezentacije u skupini A olimpijskog turnira košarkaša u Rio de Janeiru koje će nastaviti natjecanje u četvrtfinalu bio poznat i uoči posljednjeg 5. kola, utakmice odigrane u nedjelju nisu ponudile velika uzbuđenja.

SAD su u konačnici sa samo 100-97 svladale Francusku, ali minutu i pol prije kraja bilo je 100-90, te su Francuzi u završnici tek ublažili poraz, dok su Australci s uvjerljivih 81-56 svladali Venezuelance, dok su Srbi bili još uvjerljiviji protiv Kineza sa 94-60.

Na kraju su SAD završile kao prve sa 5-0, Australija druga sa 4-1, Francuska treća sa 3-2, Srbija četvrta sa 2-3, Venezuela peta sa 1-4, a Kina šesta sa 0-5.

Amerikance su do nove pobjede vodili Klay Thompson sa 30 i Kevin Durant sa 17 poena, dok su Thomas Heurtel i Nando De Colo ubacili po 18 za Francusku.

Chris Goulding je sa 22 ubačaja bio najefikasniji u redovima Australije protiv Venezuele koju je predvodio Anthony Perez sa 12 ubačaja.

Kod Srbije je protiv Kine najučinkovitiji bio Bogdan Bogdanović sa 19 pogodaka, dok je Yi Jianlin ubacio 20 za Kinu.

Uoči utakmica posljednjeg, 5. kola u ponedjeljak rasplet u skupini B u kojoj igra i Hrvatska potpuno je neizvjestan. Litva i Argentina imaju omjer 3-1, Španjolska i Hrvatska 2-2, a Brazil i Nigerija 1-3. U 5. kolu igrat će Nigerija - Brazil (19.15 sati), Španjolska - Argentina (0.00 sati) i Hrvatska - Litva (3.30 sati) i za sada je jedino poznato kako su Litva i Argentina osigurale četvrtfinale, ali niti one ne znaju s koje će pozicije u daljnje natjecanje, dok preostale četiri momčadi moraju pobijediti kako bi prošle, a Nigerija i Brazil se uz pobjedu moraju nadati povoljnom raspletu u ostalim utakmicama.