Skoro pa minimalno

Ronaldo saznao kaznu: Real može odahnuti, Barca će poludjeti!

Španjolski nogometni savez reagirao je ekspresno nakon sinoćnjeg incidenta u prvoj utakmici Superkupa.

Najbolji igrač španjolskog nogometnog velikana Reala iz Madrida Cristiano Ronaldo kažnjen je s pet utakmica zabrane nastupa zbog crvenog kartona kojega je dobio u prvoj utakmici španjolskog Superkupa protiv Barcelone u nedjelju.

Ronaldo je isključen u 82. minuti nakon što je odgurnuo suca De Burgosa.

Dvije minute ranije 80. minuti postigao spektakularan pogodak kojim je doveo svoju momčad u vodstvo od 2:1 i prilikom proslave tog gola skinuo dres.

Sudac mu je zbog skidanja dresa dao žuti karton, a vrlo brzo potom je Ronaldo dobio i drugi žuti zbog simuliranja. Takva je sučeva procjena razljutila Ronalda koji ga je gurnuo.

Mogao je dobiti do 12 utakmica

Španjolski nogometni savez (RFEF) odlučio je stoga kazniti Portugalca s pet utakmica neigranja, a Ronaldo će tako morati propustiti uzvratnu utakmicu Superkupa u srijedu u Madridu te prva četiri kola Primere.

Za takav incident kazna koju propisuje RFEF može biti u rasponu od četiri do 12 utakmica.

Ronaldu je prijetila opasnost da bude suspendiran sve do studenog, ali u Savezu su odlučili kako je kazna od pet utakmica primjerena. Ne sumnjamo kako će u Barceloni imati što reći na ovakvu odluku RFEF-a...