Pogledajte golove!

Srbija na koljenima u Skoplju, Belgija slomila otpor Škota!

Nogometaši Srbije upisali su novi veliki kiks u A-skupini europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu izgubivši na Stadionu Filip II Makedonski 1-0 od domaćina Makedonaca...

Drugi je to poraz zaredom momčadi Siniše Mihajlovića nakon 3-0 posrnuća protiv Belgije u Beogradu prije četiri dana.

Trenutak odluke odigrao se u 59. minuti utakmice. Hasani se ubacio iza leđa gostujuće obrane, sjajno prihvatio suigračevu dubinsku loptu, te iznudio prekršaj Fiorentinina stopera Nenada Tomovića unutar 16-erca. Domaći su dobili najstrožu kaznu koju je sigurno realizirao Ibraimi, a gosti su ostali s igračem manje jer je Tomović isključen.

Srbija će biti prvi sljedeći suparnik Hrvatskoj u kvalifikacijskoj A-skupini u proljeće iduće godine. Trenutačno Mihajlovićeva momčad ima na kontu četiri boda iz jednako toliko susreta.

U posljednjem dvoboju skupine Belgija je u Bruxellesu pobijedila Škotsku 2-0 izjednačivši se time na vrhu ljestvice s Hrvatskom. Obje reprezentacije skupile su po deset bodova iz četiri utakmice.

Belgijce je ponovno, kao i prije četiri dana u Beogradu, u vodstvo doveo sjajni 21-godišnji centarfor Aston Ville Christian Benteke, koji je zabio na asistenciju Werderova veznjaka Kevina de Bruynea u 69. minuti.

Dvije minute kasnije branič Manchester Cityja Vincent Kompany postavio je konačan rezultat na asistenciju najveće zvijezde u belgijskoj momčadi, 21-godišnjeg Chelseajeva veznjaka Edena Hazarda. (TS)