Veliki povratak 'bijelih'

Pušnik priznao što je spasilo Hajduk i zahvalio se jednom čovjeku

U prvom susretu drugog pretkola Europa lige nogometaši Hajduka su na gostovanju u Rumunjskoj odigrali 2-2 protiv CSMS Iasija...

Hajduk se spasio poraza u samom finišu utakmice. Trener Marijan Pušnik nije bio zadovoljan kako je njegova momčad igrala u prvom poluvremenu, no bio je zadovoljan konačnim ishodom.

''Priznajem, sreća i greška Grahovca nas je spasila do kraja. Kazao sam da će biti golova i zanimljivo, obistinilo se. Mi smo počeli utakmicu katastrofalno loše. Natjecali smo se tko će više puta dodati Iasijevim igračima. Neki su naši mladi, malo su se uplašili. Oni mogu puno više i to će pokazati u idućim utakmicama. Ali im od srca čestitam da su se digli poslije 0:2'', izjavio je Pušnik te nastavio:

''Moji igrači su pokazali veliki karakter i vjerovali da mogu postići zgoditak, zato nas je sreća nagradila na kraju. Time smo postigli dobar rezultat za revanš, ali to će biti nova utakmica, nemojte me pitati za postotke, nisam ni matematičar, ni čarobnjak, da znam igrao bih kladionicu, a neću nikad. Nova utakmica nas čeka.''

Ključna stvar je bio ulazak Ohandze kojeg Hajduk već dugo čeka i imao je puno strpljenja.

''On je izvrstan igrač! Ali je bio osam mjeseci povrijeđen, polako ga vraćamo u život. Osobno mu zahvaljujem što se žrtvovao večeras. Osobno je tražio da igra. Nisam ga mislio ni povesti, ali on je rekao da može. Takav karakter igrača Hajduk treba.''

Hajduk nije dobro izgledao u prvom poluvremenu. Nakon prvih 45 minuta gubio je 2-0 i bio pred katastrofom.

''Mladost je to. Rekao sam im da vjeruju u pobjedu koliko ja vjerujem u njih. Inače puno vičem, a sad sam bio posve miran. Samo sam htio da ih uvjerim da oni to mogu. Znamo da je Iasi dobra momčad. Volio bih vidjeti je li drugi gol Iasija bio ofsajd, ali svejedno su zasluženo domaći poveli. Na kraju je rezultat realan, ali to je samo prvo poluvrijeme. Iasi čeka teška utakmica u Splitu, bit će više gledatelja nego ovdje!'', zaključio je Pušnik.