izgubili argentina i nigerija

Peruanci se ne šale: Pogledajte kako su nakon Hrvatske sredili i Island

Sve reprezentacije, a naročito one koje se spremaju za nastup na Svjetskom prvenstvu, proteklih su dana brusile formu.

Nogometaši Perua (Foto: AFP) (Foto: Afp)

I treći suparnik hrvatske nogometne reprezentacije na predstojećem Svjetskom prvenstvu u Rusiji - Island - sinoć je upisao poraz.

Nakon što su Nigerijci izgubili u Londonu od Srbije, a Argentina u Madridu protiv Španjolske doživjela povijesnu sramotu, Islanđani su na stadionu Red Bull Arena u američkom Harrisonu poraženi od Perua s 3:1.

Peru je bio bolji veći dio utakmice i posve zasluženo je izborio šestu uzastopnu pobjedu. Peruanci su imali 65 posto posjeda lopte, te 14 udaraca prema suparničkim vratima, dok je Island uputio osam udaraca.

Peruanci su poveli već u 3. minuti golom Tapie, no u 22. minuti je izjednačio Fjoluson. U nastavku susreta Peru je zabio još dva gola, a strijelci su bili Ruidiaz (58) i Farfan (75).

Island je na američkoj mini-turneji izgubio obje utakmice primivši po tri gola (prije nekoliko dana ih je deklasirao Meksiko).

Hrvatska i Island sastat će se 26. lipnja u sklopu trećeg kola skupine D u Rostovu na Donu.

PERU - ISLAND 3:1

Strijelci: 1:0 Tapia (3), 1:1 Fjoluson (22), 2:1 Ruidiaz (58), 3:1 Farfan (75)

PERU: Caceda, Advincula (od 86. Corzo), Ramos, Santamaria, Trauco - Carrillo, Tapia, Flores, Cueva (od 81. Hurtado) - Farfan (od 78. Da Silva), Ruidiaz (od 66. Benevente)

ISLAND: Schram - Hermannsson, Sigurdsson, Fjoluson, A.Skulason (od 79. Saevarsson) - Gudmundsson (od 73. Kjartansson), O.Skulason, Bjarnason (od 77. Ingason), Gislason (od 57. Traustason) - Sigurdarson, Finnbogason (od 63. Bjarnason)