Velik niz traje i dalje

Upozorenje Vatrenima: Meksiko uoči Hrvatske deklasirao Island

I dok je Hrvatska u najjačem sastavu podbacila, Meksikanci su se lakoćom obračunali s hitom kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Reprezentacija Meksika (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Idući protivnik hrvatske nogometne reprezentacije - Meksiko - odmjerio je snage s reprezentacijom Islanda koja će biti suparnik Vatrenih u skupini D Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Sastali su se u američkom gradiću Santa Clara u Kaliforniji, a Meksiko je pobijedio s 3:0.

Prvi gol za Meksiko u prvom poluvremenu zabio je Marco Fabian u 37. minuti, a onda je Miguel Layun bio dvostruki strijelac u drugom poluvremenu: u 64. minuti i u sudačkoj nadoknadi.

Island je do ove utakmice imao tri pobjede u nizu, a Meksiko je ostao neporažen i u sedmoj utakmici zaredom.

Protiv Meksika će hrvatska nogometna reprezentacija odigrati sljedeću pripremnu utakmicu za SP u utorak, 27. ožujka u Dallasu. U sinoćnjem susretu protiv Perua izabranici Zaltka Dalića su poraženi sa 0:2.

S Meksikom su Vatreni do sada igrali pet puta. Upisali su tri pobjede, sve tri u prijateljskim susretima (1992., 1999., 2017.) dok su Meksikanci slavili u oba važn(ij)a dvoboja, u skupinama na SP-u 2002. u Japanu i Južnoj Koreji te na prošlom SP-u prije četiri godine u Brazilu.