Deklasirao Rijeku

FOTO Dinamo na najbolji mogući način okončao sezonu bez poraza

U utakmici zadnjeg, 36. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Rijeku s 4-0 (2-0), te je zagrebačka momčad prvenstvo okončala bez poraza...

Dinamo je ponovio uspjeh Hajduka iz 1950. godine kada su Splićani osvojili naslov bez poraza u 18 utakmica, no zagrebačkim "modrima" je ove godine to uspjelo nakon čak 36 utakmica, u kojima su zabilježili 26 pobjeda i 10 remija, uz gol-razliku 85-21.

Derbi prve i druge momčadi prvenstva protekao je u potpunoj nadmoći Dinama, koji je poveo već u 2. minuti kada je Marko Pjaca udarcem sa 14-ak metara iznenadio riječku obranu. U 28. minuti branič Jeremy Taravel je glavom povećao na 2-0, a Pjaca je u 63. minuti realizirao kazneni udarac za 3-0. Vrlo dobru igru u posljednjoj utakmici sezone Al Hilal Soudani je okrunio pogotkom u 73. minuti iz solo-akcije.

Pred 15000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Gabrilo iz Splita.

Strijelci: 1-0 Pjaca (2), 2-0 Taravel (28), 3-0 Pjaca (63-11m), 4-0 Soudani