Hrvatska reprezentacija
Velike najave

VIDEO Kovačić već gleda prema Katru: ''Moramo se dobro pripremiti i napraviti veliki rezultat''

Mateo Kovačić stao je pred kamere Nove TV nakon pobjede protiv Austrije 1:3.

Hrvatska nogometna reprezentacija slavila je protiv Austrije 1:3 na Ernst Happelu u sklopu zadnjeg kola skupine A Lige nacija. Vatreni su bili bolji, pogotovo u drugom poluvremenu kada su riješili utakmicu i zasluženo zasjeli na vrh skupine čime smo ostvarili prolazak na Final Four Lige nacija.

Pred našeg Stipu Antonijevića stao je Mateo Kovačić.

''Prvo poluvrijeme je bilo jako teško, nekoliko naših grešaka, imali su stvarno dobre prilike, ali mislim da smo u drugom poluvremenu stavili igru pod kontrolu, bili kvalitetniji i iskoristili naše šanse. Stvarno veliki rezultat pred ovakvom atmosferom. Napravili smo vrhunsku stvar ali sada se moramo dobro pripremiti prije Katra i napraviti veliki rezultat.''

Pogledajte najbolje trenutke večerašnje utakmice

Poremetila nas je malo ozljeda Brozovića, nije baš bilo najbolje u drugom poluvremenu?

''Brozović je po meni jedan od naših najbitnijih igrača jer on drži balans u sredini i vrhunski se kreće, tako da kada je izašao Broz nije nam bilo lako. Mislim da smo drugo poluvrijeme odigrali puno bolje i zasluženo pobijedili.''

gol expired VIDEO Modrić: "Ovo nam je putokaz za Katar. Ako ovako nastavimo, bit ćemo opasni za sve" divider

Pokazalo se da je jako bitna širina rostera, Livaja je ušao i zabio pogodak, kako vi gledate momčad?

''Mislim da nam je to prijašnjih godina falilo, sada to imamo i kada smo svi u dobroj formi, a dosta nas je u dobroj formi, možemo odigrati fenomenalne utakmice kao što smo danas pokazali. Nije lako doći ovdje i pobijediti 3:1, imamo pravu ekipu, moramo se samo držati skupa i pokušati napraviti pravi rezultat u Katru.''

Luka Modrić i Nikola Vlašić VIDEO Pogledajte golove: Modrić, Livaja i Lovren, austrijski je mirisao na zaleđe divider

Za kraj, što kažete na atmosferu, gotovo kao domaćinska?

''Ma fenomenalno. Iako sam to već znao jer znam koliko Hrvata živi ovdje i koliko vole Hrvatsku, ja sam sam to iskusio i to nije bilo nikakvo iznenađenje za mene'', zaključio je Mateo.

Kako ste doživjeli pobjedu Vatrenih u Beču?